ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 14:05

Toplu sözleşmede mutlu son


Hak İş’e bağlı Öz Ağaç İş, Çelik İş ve Öz İplik İş sendikaları ile Boydak Holding arasında yapılan 7 bin 500 işçiyi ilgilendiren toplu iş sözleşmesi görüşmeleri mutlu sonla tamamlandı.

        Tarafların 2 Mart 2013 günü yaptığı mutabakata göre; 2 yıllık dönemin ilk yılında işçilerin maaşlarında ortalama yüzde 12,5, sosyal haklarında yüzde 20 artış sağlanırken ikinci yıl için her iki alanda da yüzde 8 oranında artış sağlandı.

        Sözleşmeye imza atan Çelik İş Sendika Şube Başkanı Celalettin Korkmazyürek, Öz Ağaç İş Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı Şaban Demir, Öz Ağaç İş Sendikası 2 Nolu Şube Başkanı Adnan Kıyak ve Öz İplik İş Sendikası Şube Başkanı Cuma Eren, ortak açıklamalarında yapılan sözleşmenin şartlara göre en iyilerden birisi olduğunu belirtti.

        Açıklamada, “İşveren ile yapılan görüşmeler oldukça zorlu geçti ama işçilerimizin genelinin memnun olduğu bir sözleşme yaptık. Bu konuda bizlere destek veren ve anlayış gösteren işverene teşekkür ederiz. Daha önceki yıllarda olduğu gibi bundan sonra da işçiler olarak aldığımızın hakkını çalışarak vereceğiz. Boydak Holding'i şimdikinden çok daha ilerilere taşımak için işçiler olarak elimizden geleni yine yapmaya devam edeceğiz. Yapılan sözleşmenin işçilerimize de hayırlı olmasını temenni ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER