ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 18:11

TMO, hububat alımını randevu sistemle yapacak

TMO, hububat alımını randevu sistemle yapacak


Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürlüğü, 2013 dönemi hububat alımlarının randevulu sistemle yapılacağını duyurdu.

TMO tarafından üreticilere yönelik yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: ”Bu sistemle ürün sahipleri, TMO’ya arz edecekleri ürünler için www.tmo.gov.tr veya randevu.tmo.gov.tr adreslerinden randevu alabilecekleri gibi kurumumuz şube müdürlüğü ve ajans amirliklerine müracaat etmek suretiyle de randevu alabileceklerdir” denildi.

Öte yandan yapılan açıklamada randevu alınmadan hububat alımı yapılamayacağı için üreticilerin mağdur duruma düşmemesi adına konuyla ilgili broşürlerin dağıtımının yapılması da ilgili kurumlardan istendi.

Erzurum Ticaret Borsası (ETB), Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Hakkı Hınıslıoğlu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Uygulama kamuoyu tarafından olumlu karşılanmıştır. Her yıl ETB ile TMO Erzurum Şube Müdürlüğümüz Hububat alımlarını Erzurum Ticaret Borsası Satış salonunda gerçekleştirmektedir. Hizmette kaliteyi artırmak ve üreticilerimizin uzun süre beklemelerini engellemek amacıyla 2013 alım döneminde, uygulamalarına bir yenisini daha ekleyerek, tüm ürün alımlarını randevulu olarak gerçekleştirmesi üreticimiz ve çiftçimiz için olumlu bir gelişmedir . Yeni hasat döneminin üreticilere, hububat sektörüne ve ülkemize hayırlı, uğurlu ve bereketli olmasını dilerim.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER