ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 17:09

TKDK, 9. proje başvuru çağrı ilanına çıktı

TKDK, 9. proje başvuru çağrı ilanına çıktı


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Trabzon İl Koordinatörlüğü, 23 Ocak 2013 tarihi itibari ile 9. proje başvuru çağrı ilanına çıktı.

    TKDK Trabzon İl Koordinatörü Muhammet Bozali, yeni proje ilan bütçesinin 236 milyon 482 bin Euro olduğunu söyledi. 9. çağrı dönemi kapsamında, hazırlanacak olan projelerin 15 Şubat 2013 tarihinde kabul edilmeye başlayacağını belirten Bozali, son teslim tarihinin ise 15 Mart 2013 olduğu bilgisini verdi. Çağrı kapsamında sunulacak olan projelerin yatırım sürelerinin 2 taksiti geçmeyecek şekilde planlanması gerektiğine dikkat çeken Bozali, “Başvuru tek taksit olarak planlanmış ise yatırım süresi ve ödeme talebi paketinin hazırlanıp kuruma sunulması toplamda 5 ayı geçmemelidir. Başvuru 2 taksit olarak planlanmış ise birinci taksitin yatırım süresi ve ödeme talebi paketinin hazırlanıp TKDK’ya sunulması 5 ay içerisinde olmalıdır. 2 taksitli başvurularda toplam yatırım süresi 10 ayı geçmemelidir.” dedi.

    Şu ana kadar 5 yatırım kaleminin desteklendiğini hatırlatan Bozali, 9. proje çağrı ilanıyla 5 yeni yatırım kaleminin daha eklendiğini bildirdi. Bozali, “Daha önceki çağrılarda süt üreten tarımsal işletmelere yatırım, et üreten tarımsal işletmelere yatırım, süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması ile meyve ve sebzelerin işlenmesi ve pazarlanması projeleri destekleniyordu. Bunlara yeni açıklanan ilanla su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, çiftlik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesi, yerel ürünler ve mikro işletmelerin geliştirilmesi, kırsal turizm ve kültür balıkçılığının geliştirilmesi projeleri eklenmiş oldu.” ifadelerini kullandı.

    İşadamlarını proje desteklerinden faydalanmaya davet eden Bozali, 236 milyon 482 bin Euroluk bütçeden Trabzon’un hak ettiği payı alması için proje beklediklerini sözlerine ekledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER