ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 17:33

TİM’den Reyhanlı saldırısına kınama


Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Reyhanlı’da meydana gelen bombalı saldırıyı kınadı.

Büyükekşi, konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:

“10 senedir devam eden siyasi istikrarımızı, çözüm süreci ile taçlandırmanın arifesinde Reyhanlı’da vuku bulan hain saldırıyı nefretle telin ediyoruz. Yaklaşık 30 senedir terörün acısını çekiyoruz. Ülkemiz terörde çok sayıda değerli evladını kaybetti. Huzur ve güven ortamına hasret kalmıştık. Son dönemde takdirle izlediğimiz ve başından itibaren destek verdiğimiz çözüm süreci ile yeni bir döneme adım atmak üzere iken; Hatay’ın Reyhanlı ilçesinden gelen bombalı saldırı haberi, huzurumuzu bozmak isteyenlerin boş durmadığının işareti. Türkiye, bu hain saldırıya gereken cevabı verecek güçtedir. Dileğimiz, süratle sonuç alınması, huzur ve güven ortamının korunmasıdır.

57 bin ihracatçının temsilcisi TİM olarak, 2023 için belirlediğimiz 500 milyar dolar ihracat hedefine kilitlendik. Bu hedefimize ulaşmamıza imkân tanıyacak güçlü ve istikrarlı bir Türkiye yaratmak için ortaya konular çabalara yürekten destek veriyor, katkılar yapıyoruz.

Türkiye’nin barış ve huzur ortamında daha büyük başarılar elde etmesini dilemeyenlere inat; daha büyük bir çaba ortaya koyarak hedeflerimizi yakalayacağız. Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde meydana gelen ve dönem itibariyle soru işaretleri uyandıran bombalı saldırıyı şiddetle kınıyor; hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Türkiye; dolaylı ya da doğrudan şekilde çözüm sürecini baltalamak isteyen hiçbir unsura boyun eğmeden, tek vücut olacak, yaralarını sarıp suçluları cezalandırarak yoluna emin adımlarla devam edecektir.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER