ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 11:25

THY’ye uluslararası bir ödül daha


Türk Hava Yolları (THY) 'The Airline Strategy Awards 2013'de Pazarlama kategorisi ödülünün sahibi oldu.
Geçtiğimiz yıllarda; Etihad Airways, Lufthansa gibi önemli havayolu şirketlerinin layık görüldüğü ödülü bu yıl THY aldı.

Son üç yıldır 'Avrupa'nın En İyi Havayolu Şirketi' seçilen THY, yeni bir ödül daha aldı. THY, 'The Airline Strategy Awards 2013'de Pazarlama kategorisi ödülünün sahibi oldu.

Geçtiğimiz yıllarda, Etihad Airways, Lufthansa, Jetblue Airways, Air New Zealand ve Virgin Australia gibi önemli havayolu şirketlerinin layık görüldüğü ödülü bu yıl THY aldı. Pazarlama kategorisi ödülü, geçtiğimiz pazar gecesi Londra Honourable Society of Lincoln's Inn'de düzenlenen ödül töreninde Tampa International Airport Genel Müdürü Joe Lopano tarafından, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil'e verildi.

Temel Kotil, THY'nin pazarlama başarısında oluşturdukları genç takımların ve birlikte çalıştıkları ajansların büyük katkısı olduğunu söyledi. Global erişime sahip büyük bir pazarlama kampanyası ile dünya üzerindeki en büyük networkü kurma hedefi gerçekleştirdiklerini söyleyen Kotil, "Eğer kimsenin sizi tanımadığı, farklı yerlerdeki kapıları çalıyorsanız, yanınızda sizinle birlikte bir nevi bir büyükelçi olarak birini götürmeniz gerekiyor. THY'de yükselişini dünyanın en çok tanınan bazı spor yıldızlarını içeren yüksek profilli multimedya reklamları ile destekledi. Son prime-time televizyon reklamları arasında, Manchester United futbol takımı uçak içinde futbol oynarken, kulüp müdürü, eski İngiliz efsanesi 75 yaşındaki Bobby Charlton ise durumdan zorlukla kaçınmaya çalışırken sakince kitabını okuyarak rahatlıyor. Birdiğeri ise, Amerikalı basketbol oyuncusu Kobe Bryant ve Arjantinli futbol yıldızı Lionel Messi'nin rol aldıkları reklam filmi YouTube'de 100 milyon izlenme rekoru kırarak, bugüne dek en çok izlenen klip oldu. Futbol ABD'de de son derece çekici bir mecra olduğu için, Kobe Bryant ile ABD pazarının dikkatinin çekilmesi sağlandı. Bir mesaj vermek istediğiniz zaman, ortak bir zemin edinmek daha iyidir." dedi.

Airline Business Editörü Max Kingsley-Jones ise, havayolu şirketlerinin zorlu ekonomik süreçler ve yüksek yakıt fiyatları arasında rekabet ettiklerini söyledi. Bu ödülün ayırt edici olduğunu ifade eden Jones, ''Bu bağlamda, The Airline Strategy Awards, son 12 yıldır liderlik katında sektörün en iyilerini takdir etmekte, tıpkı bu yılın alanlarında öncü kazananlarında görüldüğü gibi." ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER