ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ağustos 2013 Salı 10:10

THY Ukrayna'nın en iyi havayolu seçildi

THY Ukraynanın en iyi havayolu seçildi


Ukrayna'nın en büyük online bilet acentesi Tickets.ua'nın 18 bin 882 yolcunun görüşünü alarak gerçekleştirdiği, “Top-100” havayolu şirketi araştırmasının galibi Türk Hava Yolları (THY) oldu.

Tickets.ua tarafından, Mayıs-Temmuz 2013 tarihleri arasında yapılan anket için site müşterilerine toplam 190 bin 701 e-posta gönderildiği belirtildi. Geri dönüş yapan 18 bin 882 yolcunun görüşleri doğrultusunda Ukrayna’da hizmet veren en iyi 100 havayolu şirketi belirlendi.

Konuya ilişkin açıklama yapan THY Kiev Müdürü Hakan Yılmaz; “Biz yolcularımızın takdirini kazandığımızdan dolayı çok mutluyuz. Havayolu şirketlerine her yıl düzenli ödül dağıtan Skytrax, tarafından da, THY üç yıldır ‘Avrupa’nın En İyi Havayolu’ seçiliyor. Gayretlerimizin bu şekilde neticesini almanın kıvancını yaşıyoruz. Biz yolcularımızın memnuniyeti için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Tickets.ua yolcularına gerek internet üzerinden gerek telefonla yaptığı görüşmelerde; fiyatla kalite dengesi, zamanında kalkış, check-in konforu, yer hizmetleri, bilgi desteği, personelin tutumu, menü, eğlence, konfor, genel olarak personelin tutumu ve nezaketi, dil bilgisi, bagaj taşıma, uçuş sırasındaki hizmet kalitesi, transit yolcu hizmetleri, çocuklu ve engelli yolcularla hizmet seviyesi gibi bir dizi soru yöneltti. Yolcular söz konusu sorulara ise; beğendim ya da beğenmedim şeklinde kısa cevap verdi.

THY söz konusu çalışmada, Ukrayna ve Rusya pazarından çok sayıda yolcunun beğenisini kazanarak Ukrayna’daki en iyi havayolu seçildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER