ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 11:26

THY ile Arjantin arasında ‘iyi niyet’ anlaşması


Türk Hava Yolları (THY) ile Arjantin Cumhuriyeti Turizm Bakanlığı arasında iyi niyet anlaşması imzalandı. Karşılıklı tanıtım esasına dayanan anlaşma ile iki ülke arasındaki ilişkilerin güç kazanması hedefleniyor.

Anlaşma,Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil ve Arjantin Cumhuriyeti Turizm Bakanı ve Ulusal Turizm ve Tanıtma Enstitüsü Inprotour Başkanı Enrique Meyer’in katılımıyla, THY Genel Müdürlük binasında gerçekleşti. İmza töreninde iki ülke arasındaki öncelikli olarak ulaşım ve tanıtım eksenli ilişkilerin daha da gelişeceğine dair mesajlar verildi.

Karşılıklı tanıtım amaçlı imzalanan işbirliği anlaşmasına göre Arjantin Turizm Bakanlığı tanıtım faaliyetlerinde THY’nin hizmetlerine, uçuş noktalarına ve Türkiye tanıtımlarına yer verecek. THY ise yayın ve uçak içi tanıtımlarda Arjantin’i her yönüyle tanıtacak.

ARJANTİN’E GÜNDE 2 SEFER MÜJDESİ

Temel Kotil, Arjantin ile Türkiye arasındaki mesafenin uzak olduğunu ancak THY uçuşları ile iki ülkeyi birbirine yakınlaştırdığını ifade etti. Kotil, önümüzdeki 2 yıl içerisinde Arjantin’e günde iki kez direkt seferlere başlayacağının müjdesini verdi.

Arjantin Turizm Bakanı Meyer ise Arjantin’e Türkiye’den gelen ziyaretçi sayısının yüzde 9 oranında arttığına dikkat çekti. Türkiye’nin Arjantin’e gerçekleştirdiği uçuşlarda yüzde 25 oranında artış görüldüğünü de eden Meyer, “İki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine yönelik imzalanan bu anlaşma nedeniyle Türkiye’de bulunmak benim için bir onur. Bu anlaşma ile yalnızca İstanbul ve Buenos Aires’i değil, aynı zamanda Arjantin ve Türkiye’deki birçok kenti de birbirine bağlamış oluyoruz.” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER