ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Haziran 2013 Pazartesi 17:51

THY ile Air Astana 'code share' anlaşması imzaladı


Air Astana ile Türk Hava Yolları(THY) arasındaki güzergahlarda 'code share' anlaşması imzalandı. Code share anlaşması, yolculara iki ülke arasında daha iyi bağlantı sağlayacak ve seyahat esnekliğini artıracak daha fazla sayıda birleşik uçuş frekanslarından faydalanma imkanı sunacak.

Anlaşma, bugün Cape Town’ da yapılan IATA Yıllık Genel Toplantısı’nda, Air Astana Genel Müdürü Peter Foster ve Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil tarafından imzalandı. Air Astana ve Türk Hava Yolları, iki havayolu arasındaki işbirliği kapsamını geliştirmeye yönelik olarak, Mart 2013’de bir Niyet Mektubu imzalamıştı. Code share anlaşması, yolculara iki ülke arasında daha iyi bağlantı sağlayacak ve seyahat esnekliğini artıracak daha fazla sayıda birleşik uçuş frekanslarından faydalanma imkanı sunacak. Almati-İstanbul ve Astana-İstanbul arasındaki uçuşlarda yapılan kod paylaşımı, iki havayolunun Almati, Astana ve İstanbul uçuş merkezlerinin ötesindeki sektörlere ulaşımı sağlayacak.

Air Astana Genel Müdürü Peter Foster imzalanan code share anlaşmasının iki havayolu arasındaki gittikçe kuvvetlenen bağın son adımı olduğunu söyledi.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil, Air Astana ile code share anlaşmasından dolayı çok memnun olduklarını söyledi. Kotil, “Air Astana, çok genç bir filoyla üstün bir müşteri hizmeti sunmak suretiyle başarılı şekilde büyümeye devam ediyor. Air Astana ile ortaklığımızın, iki havayoluna da olağanüstü fayda sağlayacağına inanıyoruz. Bu fayda sadece hızlı şekilde büyüyen Kazakistan’da ticari açıdan değil, teknik ve eğitim alanlarından da sağlanmış olacaktır.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER