ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Ekim 2012 Çarşamba 14:40

THK, 574 bin 443 aileye kavurma dağıttı

Türk Hava Kurumu (THK), bugüne kadar vekalet kurbanların etlerinden hazırlanan 574 bin 443 adet kavurmayı ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.


THK'dan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye genelindeki 458 şubesiyle gönüllülük esasına dayalı çalışmalarını sürdüren THK'nın bu yıl kendisine verilen vekalet kurbanların tamamının, dini koşullara uygun şekilde Et ve Balık Kurumu Diyarbakır Kombinası'nda hijyenik koşullarda, ehil ve uzman kasaplar tarafından kesildiği ifade edildi.

Kurban kesiminden önce vatandaşların isimlerinin THK görevlileri tarafından okunarak, din görevlileri tarafından duasının yapıldığı kaydedilen açıklamada, bu sürecin noter tarafından takip edilerek onaylandığı belirtildi.

THK'nın bugüne kadar vekalet kurbanların etlerinden hazırlanan 800 gramlık 574 bin 443 adet kavurmanın ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı bildirilen açıklamada, ''Bu yıl da 1.085 vekalet kurban hissesinden elde edilen etlerin tümü yıl boyunca THK şubeleri aracılığıyla ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak'' denildi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER