ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Aralık 2012 Cuma 12:24

"Teşvik Yasası uzamalı"


Türkiye Genç İşadamları Konfederasyonu (TÜGİK) Genel Başkanı Erkan Güral, uygulama süresi 31 Aralık 2012 tarihinde sona erecek olan 5084 Sayılı Teşvik Yasası'na ilişkin, ''Yasanın uygulama süresi uzatılmadığı takdirde Türkiye başta istihdam olmak üzere önemli ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya kalabilir'' dedi.
    
Güral, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye ekonomisinin küresel krize rağmen büyüdüğünü ve tüm dünyada gıptayla bakılan bir konuma ulaştığına dikkati çekti.
    
Uygulama süresi 31 Aralık 2012'de sona erecek olan 5084 Sayılı Yasa'nın, istihdam oluşumunun devamlılığına büyük katkı yaptığını dile getiren Güral, yasanın uygulama süresi uzamadığı takdirde 400 bin kişi bundan etkilenebileceğini, kayıt dışında artış yaşanabileceğini belirtti.
    
Güral, ''Ülkemiz böylesine ciddi bir ivme yakalamışken, iş dünyamız tüm gücüyle üretime, istihdam yaratmaya ve ekonomiye katkı sağlamaya odaklanmışken, bu gidişatı frenleyecek gelişmelere sebebiyet verilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. İş dünyası olarak beklentimiz 5084 Sayılı Teşvik Yasa'nın uygulama süresinin uzatılması yönündedir. Bu sayede hem üretim kapasitesinde artış yaşanması, hem de yeni yatırımların hayata geçirilmesi mümkün olacak, Türkiye ekonomisi yoluna aynı hızla devam edecektir'' değerlendirmesinde bulundu.
    
Erkan Güral, yasanın uygulama süresinin 5 yıl uzatılması gerektiğini vurguladı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER