ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Mart 2014 Salı 20:19

TESK Genel Başkanı Palandöken


Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, sürücüleri ve seçim araçlarını kullananları 23 Mart'ta gerçekleşecek Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) sırasında gürültü yapmamaları konusunda uyardı.
Palandöken, yazılı açıklamasında, Türkiye'de 2,7 milyon öğrencinin YGS'ye gireceğini anımsatarak, sınavın gerçekleşeceği 9.30-12.30 saatleri arasında sokaklarda ses yayın araçları ile müzik çalınmaması ve gürültü yapılmaması gerektiğini ifade etti.
Bu konuda gerekli tedbirlerin alınmasının çocukların geleceği için önemli olduğunu belirten Palandöken, "Tüm şoför esnafımız ve araç sürücülerimizin yanı sıra 30 Mart seçimleri sebebiyle propaganda çalışmaları yapan siyasi parti başkan, meclis üyesi ve muhtar adaylarının sınav zamanı okul önlerinde ve yakınlarında müzik açmamaları, klakson ve korna çalmamaları öğrencilerimizin yararına olacaktır" açıklamasında bulundu.
Yaz aylarıyla birlikte başlayan yol yapım çalışmalarına da dikkati çeken Palandöken, sınav günü yol yapımı ve tadilatı ile adayların seçim çalışmalarına ara verilmesi gerektiğini kaydetti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER