ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL4°C
Hafif Kar Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2013 Pazartesi 12:23

'Termal Haftası'nda oteller indirimli olacak


Afyonkarahisar'da ‘Termal Turizm Termal Haftası’ düzenlenerek bu hafta içerisinde otellerin yüzde 50 indirimli olarak gelenlere hizmet vereceği belirtildi.

    Afyonkarahisar Termal Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (ATTİD) Başkanı Ali Acar, bu konuda dernek olarak bir çalışma başlattıklarını belirterek, otellerin en ölü zamanlarında bu etkinliği gerçekleştireceklerini söyledi. Bu hafta içerisinde aynı zamanda bir ‘Termal Fuar’ düzenlemeyi düşündüklerini kaydeden Acar, “Afyon termallerinin zaten bir bilinirliği var. Bu bilinirliğin artması ve yurt dışındaki insanların da bu etkinlik sayesinde kente gelmesi ve otellerde kalması sağlanacaktır.” dedi.

    Afyonkarahisar’ın ‘Termal Başkent’ olduğunu ancak termal fuarların İstanbul’da bir otelin bodrum katında yapıldığını ifade eden Acar, bu etkinliğin illerinde yapılması gerektiğini dile getirdi. Hafta boyunca yüzde 50 indirim yapılacağından yüz bin insanın kente gelmesinin beklendiğini ifade eden Acar, “Bunlardan 20 bini bile geri dönmüş olsa her yıl bu kadar geri dönüşüm sağlanmış olacaktır. Hem bilinirliği arttırmak hem de, Afyonkarahisar termallerinin kalitesinin yurt dışında duyulmasına vesile olacaktır. Aynı zamanda düzenlediğimiz fuarda sadece termalciler değil, termal sağlıkçıları, medikalciler, fizik tedavi kısımları da katılacaktır. Hem sosyal bir etkinlik olacak hem de yüzde 50 indirimle bir hafta boyunca binlerce insan Afyonkarahisar’a gelip gidecek. İnsanlar gelip yaşayacaklar, görecekler.” diye konuştu.

    Kentin marka şehir haline gelmesiyle zaten otellerin dolacağını ifade eden Acar, termalciler, mermerciler, çarşı esnafı, kamu kurumlarında oluşan 3-5 milyonluk bir havuzla, Afyonkarahisar’ın tanıtımının yapılması gerektiğini anlattı.

    “ÖNCELİK SAĞLIK TURİZMİ OLMALI”

    Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak da termal ve sağlık turizminin mermer ve gıdanın öncesinde yer alması gerektiğini söyledi. Solak, termal ve sağlık turizmine ilişkin geçen yıl uluslararası düzeyde dokuz kongre ve fuara katılarak, şehri, otelleri, kuruluşları ve hizmetleri üst düzeyde tanıttıklarını belirtti. Solak, “Türkiye'de GATA'dan sonra ikinci prestij hastanesi olan 200 Yataklı Acil Yardım ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanemizi hizmete açtık. Termal turizme, SPA'ya ve wellness'a en büyük hizmet edecek kuruluşların başında fizik tedavi ve rehabilitasyon hastaneleri geliyor. Otellere rehabilitasyon veya değişik amaçla gelen bir bireyin herhangi bir nedenle sağlık hizmeti alması esastır. İşte biz bu düşünceden hareketle bu hastanemizi açtık.” diye konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER