ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2012 Pazartesi 12:10

Tedavi için geldi, termal tatil köyü kurdu

Tedavi için geldi, termal tatil köyü kurdu

Afyonkarahisar'a 3 yıl önce boyun ve bel fıtığı tedavisine gelen Tevfik Dündar, doktorların ameliyat önerdiği rahatsızlığına şifa bulunca, bir termal tesis kurdu.


Afyonkarahisar'a 3 yıl önce boyun ve bel fıtığı tedavisine gelen Tevfik Dündar, doktorların ameliyat önerdiği rahatsızlığına şifa bulunca, ev rahatlığında tatil ve tedavi imkânı sunan bir termal tesis kurdu. Tesise, Türkiye'den ve yurt dışından çok sayıda misafir, tatil ve tedavi amacıyla geliyor.

Tevfik Dündar, sağlık sorunları nedeniyle eşiyle üç yıl önce tavsiye üzerine tedavi için Afyonkarahisar’da bir otele geldi. Eşinin bel fıtığı, kendisinin de boyun fıtığı rahatsızlığı olan Dündar, fiziki tedavi rehabilitasyon merkezinde termal suyla yapılan tedavinin ilk haftalarında olumlu sonuçlar aldı. Tedavisi tamamlandığında rahatsızlığı geçen Dündar, termal işletme kurmaya karar verdi. Bir iş adamıyla görüşen Dündar, inşaat halinde olan 18 termal villanın bulunduğu tesise talip oldu. Villaları dayayıp döşeyen Dündar, şimdi ev rahatlığında termal keyfini Türkiye’den ve dünyadan gelen müşterileriyle buluşturuyor.

Dündar, “2009 yılında eşimle birlikte boyun fıtığı rahatsızlığımdan dolayı fizik tedavi görmek için Afyonkarahisar’a geldik. Daha önce üç yerde muayene olmuştuk, ancak hepsi de olumsuz oldu ve ameliyat önerildi. Eşimde de bel fıtığı vardı zaten. Bir otelde uzman doktor tarafından tedaviye başlandı. Fizik tedavi 10 gün boyunca devam etti ve iyi neticeler almaya başladık. Sonunda rahatsızlığımız geçti ve bende bir termal tesis işletmesi kurma fikri uyandı.” dedi.

Termal tesis konusunda arayışlarının devam ettiği süreçte bir otel sahibinin inşaat halindeki villalarına talip olduğunu ifade eden Dündar, anlaşma sağladıklarını ve çalışmalara başladığını anlattı. Parası olmadığı için kredi kullanmak zorunda kaldığını ifade eden Dündar, villaların tamamlandığını ve Afyonkarahisar’ın kaliteli suyunu, önce Türkiye’ye sonra dünyaya duyurduğunu ifade etti.

"VİLLA TATİL, AVRUPA'DA UZUN YILLARDIR YAPILIYOR"

Türk aile yapısının büyük şehirlerde iyice küçülmesine rağmen, genelde tatillere eş, dost, akraba ile çıkma geleneğinin sürdüğünü kaydeden Dündar, “Bu bizim kültürümüzün değişmez bir parçasıdır. Hele bu villanın içerisinde bütün aile fertlerinin rahatça kullanabileceği termal havuz da varsa, 'villa konaklama' tatilciler için rahat, özgür, ekonomik, özel, sessiz bir tatil yapma imkânı sunar. Evin içinde gerekli olan tüm mutfak malzemeleri mevcuttur. Villa tatili, ev tatili, villa kiralama ya da yazlık kiralama olarak nitelendirebileceğimiz tatil türü, Avrupa'da uzun yıllardır yapılmakta olan bir tatil şeklidir.” diye konuştu.

HANGİ HASTALIKLARA İYİ GELİYOR

Afyonkarahisar'daki termal sular romatizmal eklem hastalıkları, sinir sistemi hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, dolaşım sistemi hastalıkları, idrar yolları ve üreme organı hastalıkları, solunum yolları hastalıkları, cilt hastalıkları, kas iskelet sistemi hastalıkları, mide bağırsak hastalıkları, böbrek ve idrar yolları hastalıkları, kadın doğum hastalıkları ve nörolojik rahatsızlıklara iyi geliyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER