ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 14:26

TBB’den ‘sürdürülebilirlik’ e-eğitimi


Türkiye Bankalar Birliği (TBB), finansal eğitimlerine devam ediyor. Eğitim, ücretsiz olup www.tbb-bes.org.tr sitesinden bankacılık ve finans sektörü çalışanlarına veriliyor.

Eğitim, ‘Sürdürülebilir Bankacılık ve Çevre’, ‘Sürdürülebilir Bankacılığı Destekleyen Uluslararası İnisiyatifler ve Uygulamalar’, ‘Yasal Çerçeve’ ‘İşletmelerin Tabi Olduğu Çevresel İzin, Lisans ve Belgeler’, ‘Çevresel Değerlendirme ve Yönetim Planı’ ile ‘Finansal Kurumlar için Çevresel ve Sosyal Risk Yönetimi’ olmak üzere toplam 6 başlıktan oluşuyor.

‘Sürdürülebilir Bankacılık’ konulu e-eğitimden herkesin faydalanabileceğini kaydeden Mesleki Gelişim Kurumsal İletişim Grup Başkanı Ali Güngör, “Bankalar faaliyetlerini yürütürken ekonominin yanı sıra toplumsal, sosyal ve doğal çevre açısından sürdürülebilirlik kriterlerini göz önünde bulunduruyor. Bankaların olduğu kadar sektör profesyonellerinin de sorumluluğu olan sürdürülebilirlik konusunda hazırladığımız eğitim modülünün faydalı olacağına inanıyoruz.” dedi.

TBB, www.tbb-bes.org.tr’den 200 bini aşkın kişiye eğitim verdi. Sitede ‘Döviz Riskinden Korunma’, ‘Temel Bankacılık’, ‘Suç Gelirlerinin Aklanması ve Terörün Finansmanı ile Mücadele’, ‘Hazine Desteğinden Yararlanmak Suretiyle KGF AŞ Kefaleti ile Kullandırılacak Krediler’, ‘KGF Desteğiyle KOBİ’lere Kullandırılacak Kredilerde Kefalet Sistemi’ ve ‘Konut Finansmanı Sistemi’ konulu eğitimler bulunuyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER