ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 16:58

Tayvan Büyükelçisi Chene: Malatya ile ticareti artırmak istiyoruz

Tayvan Büyükelçisi Chene: Malatya ile ticareti artırmak istiyoruz


 Tayvan'ın Ankara Büyükelçisi James Chene, Malatya ile Tayvan arasında ticaretin artmasını arzuladıklarını belirtti.

        Büyükelçi James Chene, 21. Malatya Genel Sanayi ve Ticaret Fuarı ile Uluslararası Kültür Sanat ve Kayısı Festivali açılış törenine katılmak üzere geldiği Malatya'da Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette konuşan Chene, Malatya’da bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti.

        Türkiye’de daha önce Çorum ve Elazığ’a gittiklerini aktaran Chene, "Malatya’ya geldik, çok insan tanıdık, çok kibar insanlar. Malatya ile Tayvan arasında bir birlikteliği kurmaya çalışıyoruz. Biz sizleri çok sevdik. Daha önce milletvekilleri aracılığıyla Çorum ve Elazığ’ı da ziyaret ettik. O illerle Tayvan arasında bazı ekonomik ilişkiler kurduk. Aynı şekilde Malatya ile de ekonomik ilişkilerin kurulmasını istiyoruz." diye konuştu.

        Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise Büyükelçi James Chene ile eşini Malatya’da ağırlamanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Büyükelçi Chene’ye Malatya ile ilgili bilgiler veren Başkan Çakır, "Malatya son yıllarda hızla gelişen bir il. Malatya ekonomisi için kayısı önemli bir gelir kaynağı. Bununla birlikte organize sanayi bölgelerindeki yatırımcılar da Malatya’nın ekonomik anlamda gelişmesine önemli katkı sağlıyor. Malatya 2014’te büyükşehir statüsünü kazanacak." şeklinde konuştu.

        Başkan Çakır, ziyaret sırasında konuklarına tepside kuru kayısı hediye etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER