ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Mayıs 2013 Salı 14:33

"Tarım desteğinin kalanını önümüzdeki aylarda ödeyeceğiz"


 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, bu yıl üreticiye ödenen 9 Milyar TL desteğin üçte birlik kısmını ödediklerini belirterek, geri kalan ödemenin de ilerleyen aylarda devam edeceğini söyledi.

Bakan Eker, 14 Mayıs Çiftçiler Günü dolayısıyla mesaj yayınladı. Eker, mesajında 2002'de başlayan değişim ve dönüşüm anlayışı ile Türk tarımında önemli başarının ve rekorların yaşandığını söyledi. Tarıma stratejik bakış açısı getirdiklerini belirten Eker, kaliteli ve verimli ürün elde edilmesinin temel politikaları olduğuna dikkat çekti. Bu amaçla birçok projenin hayata geçirdiğini de dile getiren Eker, açıklamasında şunları söyledi:

"Üreticilerimize katkıda bulunabilmek için yeni desteklemelerde bulunduk. Bu çerçevede bu yıl üreticimize, çiftçimize 9 Milyar lira destekte bulunacağız. Bunun üçte birlik kısmını ödedik. Ödemeler önümüzdeki aylarda devam edecek. Türkiye tarımda önemli başarılara imza atan bir ülke oldu. Ülkemizin kalkınmasında ve gelişmesinde emeği olan, alın teri olan çiftçi kardeşlerimiz bu süreçte hep yanımızda olan değerli üreticilerimizin, Dünya Çiftçiler Günü'nde herkese mutlu, bereketli ve sağlıklı nice yıllar diliyorum." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER