SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2014 Salı 12:28

TEB Genel Müdürü taksi şoförüydü, banka genel müdürü oldu

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/taksi-soforuydu-banka-genel-muduru-oldu-1480442-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/taksi-soforuydu-banka-genel-muduru-oldu-1480442-622x360.jpg
Taksi şoförüydü, banka genel müdürü oldu

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici'nin ilginç yaşam öyküsü...


TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, ABD’de olduğu dönemde taksi şoförü olarak imkansızlıklar içinde yaşadığını, girişimcilik sayesinde bugünlerine geldiğini söyledi.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) ve Finansal Okuryazarlık ve Erişim Derneği (FODER) iş birliğiyle düzenlenen ‘ 2. Finansal Okuryazarlık ve Erişim Zirvesi’ gerçekleştirildi. Programa damga vuran açıklamalar ise TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici’den geldi. Leblebici, bir dönem ABD’de taksi şoförü olarak çalıştığını ve çok yoksul olduğunu söyledi. Ümit Leblebici, girişimcilik ruhu ve doğru hamlelerle şu anki durumuna geldiğini belirtti.

TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, finansal ekosistemin doğru oluşturulmasıyla Türkiye’nin bulunduğu konumdan çok daha ileri gidebileceğini, ama eğitim ve finansal okuryazarlık yayılmazsa bu ekosistemin doğru oluşturulamayacağını da ekledi.
 

KAYNAK:
İHA
ÖNCEKİ HABER

Türk Bankasına Azeriler talip

SONRAKİ HABER

Kuru incirde rekorla gelen tehlike

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.