ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Şubat 2014 Cuma 13:50

Sürat Kargo, müşteri memnuniyetinde birinci

Sürat Kargo, müşteri memnuniyetinde birinci


Şikayet Endex Kargo Sektörü 2013 raporunda Sürat Kargo 72,4 puanla ilk sırada yer aldı.

5 kargo firmasının verilerinden yararlanılan raporda 18 bin 635 şikâyete ilişkin veriler temel alındı.

Sürat Kargo şikâyetlerin düşüklüğü ve hızla çözümü kriterlerinde birinci oldu. Şirket, alınan şikâyetlerin tamamına ilk 24 saat içinde dönüş yaptı. Kargo sektöründe ortalama 2 olan memnuniyet ve marka sadakat düzeyi Sürat Kargo’da 4 olarak ortaya çıktı ve sektör ortalamasının üzerinde yer aldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Sürat Kargo Karadeniz Bölge Müdürü Tuncay Engin şunları söyledi:

“Sürat Kargo olarak hız ve güven kavramlarıyla hizmet veriyoruz. Türkiye’nin neresinde olursa olsun müşterilerimizin memnuniyetini sağlamak bizim için çok önemli. Kendi bünyemizde yaptığımız müşteri memnuniyeti artırma çalışmalarımızı bağımsız bir çalışma tarafından teyit edilmiş olması bizim için çok önemli. Geçen yıl da birinci olarak çıktığımız bu çalışma, müşteri memnuniyetini artırma yönünde bize önemli veriler sağlıyor. Hız ve güven ilkelerimizden taviz vermeden müşteri memnuniyetini artırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”

Web ortamı ’sikayetvar’ tarafından 33 ana kategoride 285 sektörde ve bu sektörlere ait farklı segmentlerde ŞikayetEndex verileri hesaplanıyor, firmalara özel analizler dönemsel raporlar halinde sunulmakta ve bu verilere online ulaşım imkanı sağlanıyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER