ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 14:06

STG Güney Kore’de yeni pazar arıyor


Su Ürünleri Tanıtım Grubu (STG), 18-20 Nisan 2013 arasında Güney Kore’de düzenlenen Seul Su Ürünleri Fuarı’na katılarak, sektörde yeni pazar arama ve geliştirme çalışmalarına bir yenisini daha ekledi.

Bu yıl toplam 157 katılımcı firmanın ve Türkiye'yi temsilen sadece STG’nin yer aldığı fuarla ilgili açıklamalarda bulunan STG Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vehbi Merzeci, Asya pazarında devamlı var olabilmek için Seul Su Ürünleri Fuarı’nın önemli olduğunu söyledi. Fuar süresince STG standına gösterilen ilgiden memnun olduklarını belirten Merzeci, “Güney Kore’den, daha çok deniz salyangozu ve yengeç talepleri geliyor. Alabalık da bilinen ve orada sevilen bir ürün olarak yerini korumaya devam ediyor. Güney Kore için henüz yeni ürünler olan levrek ve çipuranın da bilinirliğini arttırmak ve su ürünleri pazarını geliştirmek çabası içindeyiz.” dedi.

STG Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Bağcı da şunları kaydetti: “Ülkemizle Güney Kore arasında imzalanan ve 1 Mayıs 2013 tarihinde yürürlüğe girecek serbest ticaret anlaşması ve bu ülkeyle tarihî münasebetimizin de olumlu etkisiyle ticaretimizin yakın zamanda artacağını düşünüyorum. Fuar boyunca ziyaretçilere füme alabalık tadımı yaptırdık ve beğenildiğini gördük. Levrek, çipura ve alabalık ihracatımızın en yakın zamanda başlayacağını, yumuşakçalar grubunda olan halihazırdaki ihracatımızın da artarak devam edeceğini umuyorum.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER