ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Mayıs 2013 Cuma 11:45

Şifa ile Kaya Termal işbirliği yaptı

Şifa ile Kaya Termal işbirliği yaptı


 Türkiye’nin sağlık alanındaki ilk tematik üniversitesi olan İzmir Şifa Üniversitesi, Kaya İzmir Thermal&Convention işbirliğiyle İzmir’e ve sağlık turizmine beş yıldızlı bir fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi kazandırdı. Bu işbirliğiyle termal kaynakların sağlık turizminde daha etkili kullanımı hedefleniyor.

İzmir Valisi Cahit Kıraç ve Devlet eki Bakanı Işılay Saygın'ın da katıldığı açılışta konuşan Şifa Sağlık Grup Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ateş, Şifa Üniversitesi’nin sağlıkta, Kaya Hotels’in de otelcilikte büyük birer marka olduğunu belirterek, “Bu iki markayı sağlık turizminde beraber nasıl çalıştırabiliriz diye düşündük ve böyle bir başlangıç yaptık.” dedi. Hizmete açılan fizik tedavi merkezinin günde 150-200 hastaya hizmet verebilecek kapasitede olduğunu kaydeden Ateş, “Burası hem yurtiçi hem yurtdışından hastalarımızın günlük ya da uzun süreli tedavi olabileceği, konaklayabileceği bir merkez olarak hizmet verecek. Hastalar, SGK ve özel sigortalarla anlaşmalı olan bu merkezde, büyük maliyetler ödemeden tedavi olacak. Yaklaşık bir ay önce Buca’daki kampüsümüzü hizmete açmıştık. Orası bizim sekizinci kurumumuz olarak hizmete girdi, şimdi burası Şifa Üniversitesi Hastaneleri’nin dokuzuncu halkası olarak başlıyor. İnşallah 15 gün sonra da Palmiye Polikliniğimiz'i 10. kurumumuz olarak açmayı planlıyoruz.” diye konuştu. Yıl içinde Şifa Üniversitesi Diş Hastanesi’nin de hizmete gireceğini açıklayan Prof. Dr. Ateş, bu seneyi 11 kurumla tamamlamayı planladıklarını aktardı.

Şifa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Erdoğan ise 34 yıl önce yola çıkarken hayal ettiklerinin çok ötesinde olduklarını söyledi. Erdoğan, “Hayallerimizin de çok ötesine geçen güzel gelişmeler oluyor. Sadece Türkiye’ye değil, öyle sanıyorum EXPO süreciyle birlikte hem Şifa Sağlık Grubu hem de diğer sağlığa gönül veren kuruluşlar, ülkenin her tarafındaki insanlarla birlikte tüm dünyaya sağlık götürecek. Belki cumhuriyetin 100. yılında Türkiye, sağlıkta dünyanın çok önde gelen ülkelerinden biri olacak.” şeklinde konuştu.

'DÜNYA SAĞLIK TEDAVİSİ İÇİN TÜRKİYE’Yİ TERCİH EDİYOR'

Vali Cahit Kıraç da işbirliğinin önemine dikkat çekti. İzmir’in, dünyanın önemli termal merkezlerinden birinin üzerinde bulunduğuna işaret eden Kıraç, şunları kaydetti: “Burayı çok iyi kullanmamız lazım. O yüzden sağlık temalı 2020 EXPO’suna aday olduk. Devreye girdiğinde İzmir, bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerleyecektir. Bugün hem yeni teknolojileri kullanan merkezlerimiz var hem dünya tıbbını iyi tahlil eden bilimadamlarımız çok üst seviyede. Dolayısıyla en gelişmiş ülkelerdeki insanlar, sağlık tedavileri için Türkiye’yi tercih ediyor. Agamemnon, 2 bin 500 yıl önce insanlarını, askerlerini burada rehabilite etmiş. Bu kaynaklar ve yetişmiş insan kaynağımızla bugün daha iyisini, daha verimlisini insanlığa sunmak zorundayız. O yüzden bu tür tesislerin bölgemiz için, ülkemiz için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Türkiye, vizyonu ve hedefleri olan bir ülke, Şifa Üniversitesi’nin şu ana kadar sağlık temalı tek üniversite olması ve bu alanda yeni güzellikler ortaya çıkarması bizleri de memnun etmektedir.”

‘ŞİFA İLE İŞBİRLİĞİ, HEDEFE YÜRÜMEK ADINA ÖNEMLİ’

Kaya İzmir Thermal&Convention Genel Müdürü Muzaffer Tağıl ise Kaya Grubu’na bağlı Türkiye’nin çeşitli yerlerinde dokuz turizm tesisi bulunduğunu söyledi. Kaya Hotels'in, ilk yatırımını Antalya’da yaparak turizm sektörüne girdiğini belirten Tağıl, “Daha sonra Bolu, İstanbul, Kuzey Kıbrıs ve İzmir’e yapılan yatırımlarla devam etti. Şu sıralar Antalya’da yedi yıldızlı bir otelin inşaatı var. Grubumuzun kurucusu Sayın Burhanettin Kaya, sağlık turizmine büyük önem vermektedir. O nedenle bizim de hedefimiz, sağlık turizminde Kaya İzmir Thermal&Convention’ı en üst seviyelere taşıma, otelimizi yüzde 100 sağlık turizmine hizmet verir duruma getirmektir.” diye konuştu. Genel Müdür Tağıl, Şifa Üniversitesi ile yapılan işbirliğinin, bu hedefe yürümek adına çok önemli olduğunu vurguladı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER