ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Az Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Nisan 2013 Cuma 11:25

Sheraton Bursa Otelleri kapılarını açtı

Sheraton Bursa Otelleri kapılarını açtı


Starwood Hotels & Resorts, Türkiye’de Sheraton ve Aloft markaları altında iki yeni otel açıyor.

Sheraton Bursa otelinde düzenlenen basın toplantısı ile Sheraton Bursa ve Aloft Bursa otelleri basına tanıtıldı. Toplantıya; Starwood Hotels & Resorts Türkiye Bölge Direktörü Sabine Dorn Ağlagül'ün yanı sıra otelin sahibi Faik Çelik Holding CEO’su Baran Çelik, Sheraton Bursa ve Aloft Bursa Otelleri Genel Müdürü Valentin Schoubs katıldı.

Starwood Hotels & Resorts Türkiye Bölge Direktörü Sabine Dorn Ağlagül, Türkiye’deki varlıklarını büyütmeye devam ettiklerini ifade ederken, Bursa’daki ilk Starwood otellerinde Faik Çelik Holding ile yaptıkları ortaklıktan ötürü mutluluk duyduklarını anlattı. Ağlagül, hızla gelişen kültür, endüstri, spor ve tatil merkezi Bursa ile Sheraton ve Aloft markalarının birbirine çok uygun bir seçim olduğunu kaydetti.

70 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

Faik Çelik Holding CEO’su Baran Çelik de Sheraton ve Aloft Bursa’nın açılmasının hızlı büyüyen şehrin gelişiminde önemli bir dönüm noktası olduğunu belirterek, "Starwood’un bu güçlü global markalarının hem uluslararası hem de yerel misafirleri için ilgi çekici olacağına inanıyoruz." dedi.

Baran Çelik, bu yatırıma 2010 yılında karar verdiklerini ve 2011 Mayıs ayında temelleri attıkların dile getirerek, "Bursa'ya iki otel konsepti kurduk. 2011'de Mayıs ayında temellerini attık ve 15 Mart 2013'de faaliyete geçti. Toplam 22 ay inşaat süresi oldu. 3 bin metrekare inşaatta alanında çalışıldı. Toplamda iki otelde 304 oda var. Toplam yatırım maliyeti ise 70 milyon doları buldu." şeklinde konuştu.

Otelin işletmesinin, Starwood Hotels tarafından yapıldığını anlatan Baran Çelik, "Faik Çelik Holding, bu otelin mülk sahibi ve yatırımcı şirket Bursa Çelik Turizm. Otelin işletmesini ise Starwood yapacak." ifadesini kullandı. Baran Çelik, otelin on yılda kendini amorti etmesini beklediklerini sözlerine ekledi.

SHERATON BURSA VE ALOFT BURSA OTELLERİ

Sheraton Bursa ve Aloft Bursa Otelleri kentte gelişmekte olan iş alanları, yeni Kültürpark, Yeşil Park ve yakın zamanda açılacak olan futbol stadyumu Timsah Arena’ya çok yakın bir konumda bulunuyor. Konuklarına dünya çapında 70 ülkede 400'den fazla otelde konaklama imkanı sunan Sheraton, son dönemde yaptığı 6 milyar dolarlık uluslararası yatırımla piyasaların canlanmasına katkı yapıyor. Şu anda yarısı tamamlanmış olan 6 milyar dolarlık bir yatırımı da önümüzdeki 3 yıl içinde bitirmeyi hedefleyen Sheraton Otelleri, dünyanın önde gelen en büyük otel zincirlerinden biri olan Starwood Hotels & Resorts tarafından alındı. Grup, yaklaşık 100 ülkede 1134 oteli ve 171 bin çalışanıyla dünyanın önde gelen otel ve eğlence şirketlerinden biri. Hem iş hem de tatil amaçlı seyahat edenleri düşünerek tasarlanan Sheraton Bursa Oteli, konuklarına yepyeni ve kaliteli bir atmosfer sunuyor. Otelde 171 misafir odası, 47 executive oda ve 10 adet suit oda bulunuyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER