ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Ekim 2013 Cumartesi 20:10

SGK Başkanı Gökalp, Talas’ta

SGK Başkanı Gökalp, Talasta


Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Yadigar Gökalp, Kayseri Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım'ı ziyaret etti. Başkan Yıldırım, ziyarette Gökalp'e Talas'ı kültür ve turizm kenti haline getirdiklerini söyledi.

    SGK Kurum Başkanı Yadigar Gökalp, Kayseri temasları sırasında SGK İl Müdürü Mükremin Sürücü ve beraberindeki heyet ile birlikte Başkan Rifat Yıldırım'ı ziyaret etti. Eşinin Talaslı olduğunu ve bu bölgeyi çok sevdiğini belirten Gökalp, "Talas bizim için çok kıymetli. Eşim ve ben fırsat buldukça ziyaret ediyoruz. Sizin tarihi dokudaki ve kültürel çalışmalarınız çok güzel. Beğeniyle takip ediyoruz." dedi.

    Talas Belediye Başkanı Rifat Yıldırım, ziyaretten dolayı memnun olduklarını belirterek tarihi dokuda gerçekleştirdikleri hizmetlerden bahsetti. Talas'ın Kayseri'de kültür ve turizmde parlayan bir yıldız olduğunu belirten Başkan Yıldırım, "Modern şehircilik hizmetlerinin yanı sıra geçmişimize sahip çıkarak tarihi dokumuzu ayağa kaldırıyoruz. Geçmişten aldığımız kültürel mirasları restore edip gelecek nesillerimize tekrar miras bırakmak istiyoruz." şeklinde konuştu.

    Ziyaretin anısına Başkan Yıldırım, SGK Başkanı Yadigar Gökalp'e kültür yayınlarından oluşan bir set ve Talas'ın 1948 yılına ait bir fotoğrafının üzerinde bulunduğu saat hediye etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER