ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 21:44

Şekerbank, Kahramanmaraşlı esnaflarla kredi protokolü imzaladı

Şekerbank, Kahramanmaraşlı esnaflarla kredi protokolü imzaladı


Şekerbank, 'Kapımız Esnafa Açık Projesi' kapsamında Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KMESOB) ile kredi protokolü imzaladı.

Taşhan'da düzenlenen imza töreninde konuşan Şekerbank İşletme ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Halit Yıldız, 400 bine yakın esnafı kucaklayan bir banka olduklarını söyledi. ‘Kapımız esnafa açık’ platformu kapsamında her ayın 15’ini esnafın günü ilan ettiklerini anımsatan Yıldız, “Esnafımızın kapısı hep açık kalsın diye tüm kamuoyuna bir çağrıda bulunuyoruz. Her ayın 15’inde mahallenizin esnafından alışveriş yapın diyoruz.” dedi.

Ahilik geleneğinin temsilcisi olan esnafın, ülke ekonomisindeki yerine de işaret eden Yıldız, “Bu gün toplam kredi portföyümüzü yüzde 15’ini esnafa kullandırdığımız krediler oluşturuyor. Bu oran sektörde yüzde 7,8 civarındadır. Sektör 2012 yılında toplam esnaf ve mikro işletme kredilerinde yüzde 15 büyüme sağlarken bu oran Şekerbank’ta yüzde 44 olmuştur. Türkiye genelinde yaklaşık 400 bin esnafa ulaşıyoruz. Bu 400 bin esnafın 20 bini, geliştirdiğimiz nakit akışına dayalı kredilendirme yöntemiyle ilk kez bankacılıkla tanıştı. Şekerbank olarak esnaf kredileri pastasını büyütüyor, bankacılık hizmetlerinden faydalanan tabanı genişleterek üretimi destekliyoruz.” açıklamasında bulundu.

İmzalanan protokol kapsamında KMESOB üyelerine, aylık eşit taksit ödemeli, 4 ay ödemesiz veya 3 ayda bir taksit ödemeli seçenekli ticari kredi imkanı tanınacağını bildiren KMESOB Başkanı Ahmet Kuybu ise “Esnafa yönelik ayrıca standart, gümüş ve altın adı altında 3 farklı finans paketinin şartları da belirleniyor. Finans paketleriyle üyelerimize indirimli kredi ürünleri sunulacak, destek danışmanlık hattı ve web sitesi kurulumu gibi bilişim destekleri de sağlanacaktır.” diye konuştu. Konuşmaların ardından Yıldız ve Kuybu protokole imza attı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER