ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Şubat 2013 Pazartesi 12:53

Sebze ihracatçıları yeni logoyla dünya pazarında


Uludağ Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (UYMSİB), dünya pazarında markalaşma yolunda kurumsal kimliğini yeniledi. UYMSİB, kurumsal kimlik çalışmaları çerçevesinde hazırlanan yeni logosunu kullanıma sundu.

Türkiye'nin 16 ilinde faaliyet gösteren üyelerinin dünya pazarında marka olması vizyonuyla hareket eden UYMSİB, birliğin tanıtımında kullanılacak görsel öğelerin standart bir biçime kavuşturulması amacıyla yenilediği kurumsal kimlik çalışmalarına logo değişikliği ile başladı.

UYMSİB’in hedef kitleler nezdinde oluşturacağı algı ve imajı bir bütün olarak sunabilmesi açısından, hayata geçirilen yeni kurumsal kimlik çalışması hakkında açıklamada bulunan UYMSİB Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Salih Çalı, kurumsal kimliğin bir kurumun imzası niteliğinde olduğunu söyledi. Bir kurumun marka değerinin yükseltilmesi ve dünyada en iyi şekilde temsil edilebilmesi açısından kurumsal kimliğin şart olduğunu dile getirdi.

Uludağ Yaş Sebze Meyve İhracatçıları Birliği Çalı konuyla ilgili şunları söyledi: “Uluslararası arenada rekabette avantaj sağlayacak birçok unsur var. Bu unsurlardan en önemlisi yaş meyve sebze ihracatımızın ürünlerindeki kalite elbette ki. Ancak, farkımızı ortaya koyacak iletişim çalışmalarına da ihtiyacımız var. UYMSİB’in hedefleri için, oluşturacağımız algı ve imajı bir bütün olarak sunabilmemiz açısından logo değişikliği çalışmasına gittik. Yeni, iddialı, dinamik renklerden oluşan logomuzun birliğimizin iletişim faaliyetlerine katkı sağlayacağına inanıyorum.”

YENİ LOGODA ANA RENK YEŞİL

Kurumsal kimlik çalışmaları çerçevesinde hazırlanan UYMSİB’in yeni logosunda, tarım sektörünün rengi olan yeşilden esinlendiklerini; üretim süreçlerinde ve ihracatta temel hedef olarak belirledikleri ‘Çocuğunuza yediremediğinizi, başkasına yedirmeyin’ sloganını seçtiklerini belirten Çalı şöyle konuştu: “İhracatta ‘Güvenilir Ürün’ için imaj güçlendirmesi, yeni pazarlara erişimin sağlanması, ancak sloganımızda da vurguladığımız gıda güvenliği konusuna yoğunlaşmakla mümkün. Herhangi bir sorun yaşamadan, proaktif olarak ülkemizin ürünlerini her yönüyle korumak ve dünyaya tanıtmak için mücadele veriyoruz. Birlik olarak yaş meyve sebze ihracatımızın daha da artması ve tüketicilerin daha sağlıklı ve güvenli gıdalara ulaşabilmesi için bugün birçok disiplinle ortak çalışma yürütüyoruz. Geleneksel değerlerimize sahip çıkıp, gelişen dünya düzeninde son teknolojileri de takip ederek sektörümüzün daha da gelişimi için faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Bu kapsamda hem sektörümüzün hem de ihracatın fonksiyonunu en iyi şekilde anlatacak yepyeni bir logo tasarladık.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER