ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Aralık 2013 Çarşamba 21:09

SAÜ'de sanayi semineri

SAÜde sanayi semineri


Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Mühendislik Fakültesi tarafından ‘Metalurjiye Giriş’ dersi kapsamında ‘Sanayi Semineri’ düzenlendi.

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen seminere SAÜ Mühendislik Fakültesi Metalürji ve Malzeme Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Akın Akıncı, Subor A.Ş. Direktörü Uçak Mühendisi Seyfettin Kılınç, Metalurji ve Malzeme Mühendisi Metin Çelikkan ve öğretim üyeleri ile öğrenciler katıldı.
Seminerde konuşan Subor A.Ş. Direktörü Seyfettin Kılınç, genç mühendis adaylarına iş dünyasında yaşadığı tecrübeleri aktardı. Subor’un Sakarya’da 19 bin metrekarelik, Şanlıurfa’da ise 6 bin 500 metrekarelik alana sahip üretim tesislerinin bulunduğunu kaydeden Kılınç, dünyanın en büyük tesisleri arasında olan bu tesislerde cam elyaf takviyeli plastik (CTP) boru üretildiğini ifade etti.
Kılınç, üretilen boruların 10 bin saat teste tabi tutulduğunu söyledi. Subor’ın 3 kıtada 35 ülkede hizmet verdiğini aktaran Kılınç, mühendis adayı öğrencilere de kendilerini sürekli geliştirmeleri ve işi severek yapmaları tavsiyelerinde bulundu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER