ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 18:29

SATSO: Toyota Sakarya teklifi hayata geçerse kazanım büyük olacak


Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, Bilim ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün Toyota'ya yaptığı 'Toyota Sakarya' modeli teklifiyle ilgili, "Teklif hayata geçirilmesi halinde Sakarya'nın kazanımları büyük olacak." dedi.

Kösemusul, yaptığı açıklamada, Bakan Ergün'ün yeni Corolla'nın hattan çıkış töreninde Toyota'ya 'Toyota Sakarya' modeli üretmeleri konusunda teklifte bulunduğunu anımsattı. Sakarya'nın otomotiv şehri olması yolunda yaklaşık iki yıldır yoğun bir çaba gösterdiklerini kaydeden Kösemusul, "Bakan Ergün'ün teklifinin hayata geçirilmesi halinde Sakarya'nın kazanımları büyük olacak. İlimizin otomotiv alanında markalaşması ve otomotiv kenti olmasına yönelik 'Otomotiv Üssü Sakarya' hedefimiz doğrultusunda gayretlerimiz aralıksız devam ederken Bakan Ergün'ün Toyota'nın araç modellerinden birine Sakarya adının verilerek bu şekilde üretilmesi konusunda öneride bulunması bizleri oldukça heyecanlandırmış ve gururlandırmıştır." ifadelerini kullandı.

Teklife SATSO yönetimi olarak yürekten destek verdiklerini dile getiren Kösemusul, şunları kaydetti: "Otomotiv Şehri Sakarya' hedefi ile çalışmalarımızın bu şekilde hayat bulacak olması da ayrıca umut verici. 100 yıllık bir otomotiv geçmişine sahip, otomotiv ve yan dalları konusunda bir marka olan Sakarya, kendi adını taşıyacak bir Toyota markasından mutluluk duyacaktır. Toyota Sakarya Fabrikası dünyada 0 hata ile araç üretme başarısını göstermiş ve adımızı dünyada duyurmuştur. Yeni pazarlara uygun model üreten Toyota'nın Sakarya modelinin hayata geçirilmesi halinde otomotiv anlamında Sakarya'nın adını dünya çapında duyurmuş olacağız. Toyota Sakarya'nın üretilmesi ile hem Toyota hem Sakarya kazanacaktır." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER