ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Temmuz 2014 Salı 16:16

Şans oyunlarının özelleştirilmesi ihalesi için görüşmeler başladı

Şans oyunlarının özelleştirilmesi ihalesi için görüşmeler başladı

Milli Piyango İdaresine ait şans oyunlarının lisans verilerek özelleştirilmesi ihalesinde nihai pazarlık görüşmeleri başladı.


Özelleştirme İdaresinde, Osman İlter'in komisyon başkanlığında yapılan ihaleye 3 firma katılıyor. İhalede tüm teklifler ABD doları cinsinden alınacak. İhalede, iki tur elemesiz yazılı teklif alınacak, daha sonra açık artırmaya geçilecek. Açık artırma, belirlenen başlangıç tutarı üzerinden sürecek.

İhalede, Net Şans-Hitay Ortak Girişim Grubu, ERG-Ahlatcı Ortak Girişim Grubu, Turkish Lottery Holding B.V yarışacak.

İhale sonucu lisans hakkını alan, 10 yıl olan lisans süresince her takvim yılı için elde ettiği hasılattan yüzde 25, diğer gelirlerin brüt tutarı üzerinden de yüzde 28 pay alacak. 

Yeni şans oyunları kapıda

Lisans sahibi, Milli Piyango İdaresi tarafından pazara sunulmuş mevcut oyunları oynatmaya ve söz konusu oyunlara ait logoları ve isimleri kullanmaya devam edebileceği gibi pazara yeni oyunlar da sunabilecek.

Milli Piyango İdaresi, özelleştirme sonrası, lisansa konu şans oyunları faaliyetlerini denetleme görevini üstlenecek. 

Lisansın imtiyaz olması nedeniyle lisans sözleşmesi Danıştay'ın görüşünün ardından imzalanacak. Lisans sahibi 1 yıllık süre içinde şans oyunları sistemini kuracak ve bu sürenin sonunda faaliyetlerine başlayacak.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER