ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 17:36

Şanlıurfa'da 2 bin kişiyi istihdam eden Piazza AVM açıldı

Şanlıurfada 2 bin kişiyi istihdam eden Piazza AVM açıldı


Rönesans Holding’in, Rönesans Gayrimenkul Yatırım AŞ kanalıyla kurduğu Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezleri'nin (AVM) üçüncüsü Şanlıurfa’da törenle açıldı.

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, açılıştaki konuşmasında, Piazza’yı Şanlıurfa’ya kazandıran Rönesans Holding’e teşekkür ederek, ‘’Piazza’yı kuranlar pişman olmayacak.’’ dedi. Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Erman Ilıcak ise Şanlıurfa Piazza'nın grubun Türkiye'deki 11'inci alışveriş merkezi olduğunu belirterek, merkezin yöre ekonomisine yapacağı katkıdan bahsetti. Ilıcak, Piazza'nın Şanlıurfa ekonomisine yapacağı katkının yanı sıra düzenlenecek etkinliklerle bölgenin sosyal hayatını da renklendireceğini vurguladı.

Ilıcak, Şanlıurfa’nın güzelliklerine dikkati çekerek, şöyle devam etti: "Burada, 150 tane Türkiye’nin her tarafından gelmiş birbirinden değerli perakendecimiz var. Almanya’dan gelen perakendecilerimiz de var. Onları en son Gaziantep’e kadar Sanko Park'a kadar getirmiştik. Ardından Maraş’a götürmüştük. Şimdi onlarla beraber onların rekorunu kırdık. Onları en son Urfa’ya da getirdik. İnşallah onlar da çok memnunlar. Sabah saat 08.00’de Media Markt açılışını yaptık. Şu ana kadar 3 bin 500 kişi mağazaya girmiş."

Piazza yatırımcı ortağı AGP Başkanı Jason M. Lucas da konuşmasında, bir rüyanın gerçeğe dönüştüğünü belirterek, ulusal ve uluslararası markalara güven ve destekleri için teşekkürlerini sundu.

Konuşmaların ardından Piazza’nın açılış kurdelesi törene katılan davetliler tarafından kesildi. Daha sonra konuklar, alışveriş merkezinin tüm katlarını gezerek, iş yeri sahiplerine hayırlı olsun dileğinde bulundu.

Kentin mimari dokusuyla uyumlu, sosyal örgüsünü yansıtan Şanlıurfa Piazza'da ulusal ve uluslar arası markaların yanı sıra buz pisti, bovling ve sinema salonları da bulunuyor. Piazza ile Şanlıurfa’ya 80’nin üzerinde marka ilk kez geldi. Şanlıurfa'da, sadece Piazza’da yer alacak markalar arasında Media Markt, 5M Migros, Cinemaximum, Mango, Tommy Hilfiger, W Collection, Vakko Butik, Derimod, Deichmann, Mado, KFC, Kahve Dünyası ve Bay Döner de bulunuyor.

Toplam yatırım tutarı 242 milyon TL olan Şanlıurfa Piazza, 43 bin metrekarelik kiralanabilir alanı ile iki bin kişiye doğrudan istihdam sağlıyor. 152 mağazanın bulunduğu Piazza'da bin 200 araçlık bir açık otopark da yer alıyor.

Eski otogar alanına inşa edilen Şanlıurfa’nın en büyük alışveriş merkezinin açılışı nedeniyle düzenlenen törene, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Belediyesi Başkan Vekili Fevzi Yücetepe, Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak, Amstar Global Partners (AGP) Başkanı Jason M. Lucas ile çok sayıda davetli katıldı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER