SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2014 Çarşamba 13:24

Sanayi işgücü girdi endeksleri arttı

/home/yztusr/public_html http://cdn1.yazete.com/store/img/sanayi-isgucu-girdi-endeksleri-artti-1489451-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/sanayi-isgucu-girdi-endeksleri-artti-1489451-622x360.jpg
Sanayi işgücü girdi endeksleri arttı

Sanayi istihdam endeksi, sanayide çalışılan saat endeksi ve sanayide brüt ücret-maaş endeksinde artış oldu.


Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2014 III. çeyrek (Temmuz-Eylül) ’Sanayi İşgücü Girdi Endeksleri’ni açıkladı. Buna göre; mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi istihdam endeksi 2014 yılı III. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,5 arttı. Takvim etkisinden arındırılmış sanayi istihdam endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 2,2 arttı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayide çalışılan saat endeksi 2014 yılı III. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,5 arttı. Takvim etkisinden arındırılmış sanayide çalışılan saat endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 1,3 arttı.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayide brüt ücret - maaş endeksi 2014 yılı III. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 3,6 arttı. Takvim etkisinden arındırılmış sanayide brüt ücret - maaş endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 15,5 arttı.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

Türkiye’de bir ilk olacak

SONRAKİ HABER

Benzinde indirim petroldeki düşüşün yarısından az

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.