ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Sıcak
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 22:54

Sanal Pos Hizmeti Almayan Firmalar Için Alternatif Sanal Pos Hizmeti

Sanal Pos Hizmeti Almayan Firmalar Için Alternatif Sanal Pos Hizmeti


Türkiye’de internetten alışveriş hızla artıyor. 2012 yılında e-ticaret hacmi 10 milyar TL’nin üzerinde gerçekleşti. En hızlı gelişen e-ticaret alanları, ev tekstili, çeyiz, beyaz eşya, organik ürünler, takı, mücevherat ve tesettür giyim sektörlerinde oldu.
Bankaların sanal POS hizmeti verirken fazlasıyla bekletmesi, özellikle banka şubelerinin yavaşlığı ve yapılan sanal POS başvurularının ret cevabı almalarından dolayı 2010 yılından itibaren Türkiye’de alternatif sanal POS hizmeti veren firmalar hizmete başladı.
PAYMEC Alternatif Sanal POS Hizmeti, herhangi bir bankadan sanal pos hizmeti alamayan veya alternatif olarak ödeme altyapı hizmeti arayışında olan küçük, orta veya büyük ölçekli firmaların , online ödeme kabul etmelerini sağlayan bir hizmet.
Türkiye’de küçük, orta ve büyük ölçekli firmaların sanal POS eksikliğini gidermek amacıyla hizmet veren PAYMEC, binlerce üye işyeri ile çalışmayı hedefliyor.
PAYMEC, ödeme altyapısı hizmeti vermek amacıyla ilgili bankalar ile yapmış olduğu sözleşme neticesinde vekil sıfatı ile sanal pos hizmeti verme yetkisi aldı.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER