ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2012 Çarşamba 12:10

Samsung’un oğlu mirası devralma yolunda


“Samsung’un oğlu” diye bilinen, Samsung Yönetim Kurulu Başkanı Lee Gun-hee’nin oğlu Lee Jae-yong, şirketin yönetim kuruluna girerek yönetim kurulu başkan yardımcısı oldu. Geçen hafta yönetim kurulu başkanlığının 25. yılını kutlayan baba Lee’nin ardından, Samsung mirasını oğul Lee’nin alması bekleniyor.

Yıl sonunun yaklaşması ile Güney Kore’de gözler büyük firmalara çevrildi. Yaşanan terfilerden dolayı Güney Kore medyası başta olmak üzere, dünya kamuoyunun ilgisini çeken şirketlerden biri de Samsung Elektronics oldu.

Basına açıklamada bulunan Lee, "Özellikle akıllı telefon, plazma ekran, yarı iletkenler konusunda dünya çapındaki birincilik iddiamızı sürdüreceğiz.” diye konuştu. “Global yöneticiler ekonomik krizden dolayı zor zamanlar geçiriyor.” diye konuşan Lee, “Her şeye rağmen elimizden gelenin en iyisini yaparak, bu problemlerin bizi etkilemesine izin vermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Samsung Yönetim Kurulu Başkanı’nın en büyük oğlu olan 44 yaşındaki Lee, 2009 yılında şirketin CEO yardımcılığına, 2010 yılında ise şirketin CEO’luğuna yükselmişti. Öte yandan geçen sene otel yöneticiliğine yükselen ailenin kız fertlerinin isimleri ise bu sene terfi listesine girmedi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER