ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Kasım 2014 Cumartesi 10:18

Sabancı farkıyla 2016 ciro hedefi 5 milyar TL

Sabancı farkıyla 2016 ciro hedefi 5 milyar TL

CarrefourSA, yılın 9 aylık dönemine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı.


Çoğunluk hisselerinin Sabancı Grubu’na geçmesinin ardından yeni bir döneme başlayan CarrefourSA, yılın 9 aylık dönemine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklamaya göre, şirketin bu yılın üçüncü çeyreğinde net kar seviyesi 5 milyon 428 bin lira olarak gerçekleşirken, dokuz aylık konsolide net kârı 9 milyon 865 bin liraya ulaştı. Şirketin cirosu ise geçen yılın dokuz aylık dönemine oranla yüzde 22 artarak 2 milyar 297 milyon lira olarak gerçekleşti.

304 MARKETE ULAŞTI

CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet Nane, sene başından beri 87 yeni market açarak market sayısını eylül sonu itibarıyla 304’e ulaştırdıklarını bildirdi. Yönetimi devraldıkları günden bugüne kadar geçen süreçte şirketin performansının iyileştirilmesi hedefiyle çalışmalarına başladıklarını aktaran Nane, “2014 yılının 9 aylık döneminde, piyasa koşullarını ve müşteri taleplerini yakından takip ederek gerçekleştirdiğimiz ürün yönetimi ve büyüme stratejisi ile kârlılık ve ciro hedeflerimiz doğrultusunda çok başarılı bir sonuç aldık” değerlendirmesinde bulundu.

15 BİN KİŞİLİK AİLE OLACAK 

Şirketin geçen 20 yılın ardından bugün Sabancı Holding’in de gücünü arkasına alarak sıcak, samimi, yalın, hızlı ve modern bir marka kültürüyle hak ettiği noktaya doğru ilerlediğini belirten Nane, “Bu yıl insan kaynaklarından, teknolojik altyapıya kadar birçok alanda değişim yaratacak yatırımlara imza attık ve bu yatırımlarımızın meyvelerini toplamaya başladık. Bu başarı elbette tüm ekibimize ait. 2016 yılı hedeflerimize doğru emin adımlarla ilerliyoruz. Hedefimiz 2016 yılı sonunda 5 milyar lira toplam satış ile bin markete ulaşarak 15 bin kişilik dev bir aile olmak” dedi. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER