ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Haziran 2013 Perşembe 12:01

Rusya'dan Türk iş adamlarına yatırım çağrısı


Rusya’nın Vologda bölgesi uluslararası ilişkiler departmanından bir grup temsilci, St. Petersburg’da Türk iş adamlarıyla bir araya geldi. Türk iş adamlarına, bölgede yatırım yapmanın avantajlarını aktaran temsilciler, bölgenin gelecekte Rusya’nın en önemli yatırım merkezlerinden biri haline geleceğini kaydetti.

St. Petersburg’da Türkiye Başkonsolos Tanju Bilgiç’in katkıları ile Crowne Plaza’da bir sunum gerçekleştiren Vologda bölgesi temsilcileri, bölgenin Rusya’da bulunduğu konum itibariyle oldukça cazip bir yer olduğunu açıkladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Vologda Bölgesi Uluslararası İlişkiler ve Turizm Departmanı Başkanı Denis Zaytsev, hali hazırda bölgeye 100’den fazla ülkenin yatırımı olduğunu belirtti.

Bölgenin 20 binden fazla göl ve 5 binden fazla nehirle adeta doğa cenneti olduğunu kaydeden Zaytsev, bu sayede bölgeyi 1 milyondan fazla turistin ziyaret ettiğini kaydetti. Türk iş adamlarının bölgede yatırım yapması için uygun alanlar olduğunu aktaran Zaytsev, “Bölgede 12 alan otel inşaatı, 11 ayrı yol inşaatı, 10 bölgede gıda ürünleri ve 18 ayrı bölgede de başka yatırımlar için hazırlandı. Ayrıca yatırımcılara 5 yıl boyunca vergiden muaf imkanlar sağlıyoruz.” şeklinde konuştu.

Bölgenin tek havayolu şirketi Severstal Genel Direktörü Eduard Sovolyev, bölgede otel ihtiyacının olduğunu söyledi. Türk iş adamlarını bölgede otel inşa etmeleri için davet ettiklerini ifade eden Sovolyev, inşaatlara talip olanlar için her türlü yardımı göstermeye hazır olduklarını ve bunun için Rus ve Türk iş adamlarını bir araya getirebileceklerini aktardı.

Sunumun ardından Tanju Bilgiç kapanış konuşması yaparken, bölge temsilcileri resepsiyonda Türk iş adamlarıyla ikili görüşme imkanı buldu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER