SON DAKİKA :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Kasım 2014 Cumartesi 11:54

Rusya 14 ton marulu Türkiye’ye geri gönderdi

/home/yztusr/public_html http://cdn2.yazete.com/store/img/rusya-14-ton-marulu-turkiyeye-geri-gonderdi-1486445-622x360.jpg /home/yztusr/public_html/store/img/rusya-14-ton-marulu-turkiyeye-geri-gonderdi-1486445-622x360.jpg
Rusya yine geri gönderdi

Rusya, Türkiye’den ithal edilen 14 ton marulda, tehlikeli haşaratlardan sayılan batı çiçek tripsi (Western Californian Flower tripsi ) bulunduğu gerekçesiyle ülkeye girişine izin vermedi.


Rusya Federal Bitki Koruma ve Karantina Servisi (Rosselhoznadzor) Başkanı Danışmanı Aleksey Alekseyenko, Ukrayna sınırındaki Bryansk “Noviye Yurkoviçi” sınır kapısında Türkiye'den gelen 14 ton marulu kontrol ettiklerini, sağlıksız oldukları gerekçesi ile girişine izin vermediklerini açıkladı.

Alekseyenko, “Laboratuvar ortamında yapılan araştırmada marulda tehlikeli haşaratlardan sayılan batı çiçek tripsi tespit edildi. Bu nedenle ürünlerin Türkiye'ye geri gönderilmesine karar verdik.” dedi.

Rus yetkili 3 Ekim’de de aynı sınır kapısından 10 ton marulu benzer gerekçeyle Türkiye’ye iade ettiklerini hatırlattı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

122 milyon liralık yatırım planlandı

SONRAKİ HABER

Üretme istasyonu ceylanlarını bekliyor

YORUM YAZ
Henüz yorum yapılmamış.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Yada Misafir Olarak Yorum Yapabilirsiniz.Üyeliğiniz varsa üye girişi yapabilirsiniz. Yeni üyelik için üyelik formunu kullanabilirsiniz.