ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Mart 2014 Pazartesi 11:12

Ravika Kazakistan’a 100 bin litre zeytinyağı ihraç edecek

Ravika Kazakistana 100 bin litre zeytinyağı ihraç edecek


Keskinoğlu, beş yıldır faaliyet gösterdiği Kazakistan zeytinyağı pazarı için 1 milyon liralık anlaşma imzaladı. Ravika, Türkiye’den Kazakistan’a yapılan zeytinyağı ihracatının yüzde 50’sini karşılayacak. Türkiye ambalajlı zeytinyağı ihracatının yüzde 7’sini tek başına yapan Ravika Singapur’dan Norveç’e, ABD'den Birleşik Arap Emirlikleri’ne kadar 75 ülkeye ihracat yapmaya ve global pazardaki payını arttırmaya devam ediyor.

Keskinoğlu, ilk olarak 2009 yılında ihracata başladığı Kazakistan ile yeni bir anlaşma imzaladı. Beş yıldır ülkenin en büyük marketlerinde Ravika ile yer alan şirket, bu anlaşma kapsamında 100 bin litre zeytinyağı ihraç edecek. Yıllık zeytinyağı ithalatının 988 bin litre olduğu Kazakistan pazarının büyüme potansiyeli taşıdığını ve Türk markalarının bu pazarda avantajlı olduğunu belirten Keskinoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Grup Başkanı Keskin Keskinoğlu, “Orta Asya’nın alım gücü en yüksek ülkelerinden biri olan Kazakistan’da zeytinyağı, henüz gelişmekte olan bir pazar. Ravika ile girdiğimiz bu pazarda büyük bir ivme yakalayarak ihracatımıza hız verdik. Ip Nusipova T.K. şirketiyle yaptığımız bu son anlaşmayla artık Türk markasının girmediği market rafı neredeyse kalmayacak. Ürünlerimizde Türk vurgusunu belirtmek amacıyla ambalajlarımızda Türk bayrağı ve Türk motiflerini kullanıyoruz. Kazakistan’da Türk ürünleri büyük ilgi ve memnuniyetle karşılanıyor.” dedi.

Ravika, Kazakistan’da Ramstore, Interfood, Green Market, AlmaStore, Jubilee supermarket ve Metro market şubelerinde satışa sunuluyor.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER