ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Haziran 2014 Cuma 14:31

Ramazan'da zamlanan ürünleri tüketmeyin!

Ramazanda zamlanan ürünleri tüketmeyin!

TÜKDES Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Ünlü, tüketicilere Ramazan ayında zamlanan ürünleri tüketmemeleri çağrısında bulundu.


Merkezi Eskişehri'de bulunan Tüketiciyi Destekleme Derneği (TÜKDES) Denetim Kurulu Üyesi Ahmet Ünlü, tüketicilere Ramazan ayında zamlanan ürünleri tüketmemeleri çağrısında bulundu.
Ünlü, TÜKDES Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında Ramazan ayının yaklaştığı günlerde bazı temel gıda maddelerinde, mal ve hizmetlerde suni artışlar yaşandığını öne sürdü.
"Özellikle et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, bakliyatlara yapılan zamlar, Ramazan ayının rahmet ve bereketine gölge düşürmektedir" diyen Ünlü, tüketicilere girdi maliyetleri artmasına rağmen zam yapmayan ürün ve firmalardan alışveriş yapmalarını tavsiye etti.
Firmaların Ramazan ayında müşteri sadakatini istismar etmemesi gerektiğine dikkati çeken Ünlü, şunları kaydetti:
"Bir kısım satıcılar ve sağlayıcılar, mal ve hizmet fiyatlarını artırmak için Ramazan'ı beklemekte, yaptıkları zamlarla fırsatçılık yapmaktadır. Merkezi kamu otoritesi ve yerel yönetimler Ramazan fırsatçılığı yapan, satıcı ve sağlayıcılara karşı her türlü ekonomik ve idari tedbiri almalıdır. Tüketicileri Ramazan'da fiyatı artırılan malları az tüketmeye, mümkünse hiç tüketmemeye davet ediyoruz."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER