ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 12:48

PTT, Pttcell ile mobil iletişim sektörüne girdi


PTT, Avea'nın desteğiyle Pttcell markasıyla iletişim sektörüne giriş yaptı. Ankara Sheraton Otel'de düzenlenen programla yeni hizmetini duyuran PTT, mobil iletişim sektöründe 2 yılda 5 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. İlk aşamada faturasız tarife ile 200 PTT merkezinde satışa sunulacak Pttcell, Mart ayı sonunda bütün PTT merkezlerinde satılmaya başlayacak. PTT'nin 'T'sini mobil olarak geri döndüren Pttcell'in, mobil şebeke ve teknik alt yapısı ise Avea tarafından oluşturuluyor.

Tanıtım programında konuşma yapan PTT Genel Müdürü Tural, GSM kullanıcılarına hesaplı hizmet sunarak 2 yılda 5 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedeflediklerini söyledi. Tural, "Pttcell ile 1995 yılında Türk Telekom'un bizden ayrılması sürecine kadar içerisinde olduğumuz bir alana farklı bir şekilde tekrar adım atmış oluyoruz. Pttcell hizmetin ilk aşamasını 200 PTT merkezimizden başlatıyor ve 2013 yılı sonunda bu sayıyı bine çıkartıyoruz." dedi. PTT, yeni ürünü için de 'Türkiye'yi seviyoruz, hesaplı hattı sunuyoruz' söylemini seçti.

Avea CEO'su Erkan Akdemir, "172 yıllık geçmişi ile ülkemizin köklü ve güvenilir kurumlarından olan PTT ile Türkiye'nin en dinamik ve en genç GSM operatörü Avea olarak yaptığımız işbirliği ile çok ses getirecek bir projeyi hayata geçirdik. Türkiye'yi telefon ile tanıştıran PTT'nin vizyoner bakış açısının ürünü olan Pttcell ile sınırlar ve eşitsizlikler ortadan kalktı. Fırsatlar 77 milyon ve 81 ilin adeta ayağına geldi." ifadelerini kullandı.

BAKAN YILDIRIM'DAN 10 KURUŞLUK TARİFE TAVSİYESİ

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım da "PTT'nin 'T'si geri geliyor, muhteşem bir dönüş bu." dedi. Bakan Yıldırım, konuşmasında PTT Genel Müdürü'ne tarife tavsiyesinde de bulunarak, "Anadolu insanı konuşmayı sevmez, işi gücü var çünkü. 2 dk 10 kuruş yaparsanız güzel olur. Daha kısa süreli daha ucuz." şeklinde konuştu. Yıldırım, Avea CEO'su ve PTT Genel Müdürü'ne "Bundan kim ne kazanıyor?" diye sordu. PTT Genel Müdürü'nün "Vatandaş kazanıyor." demesi üzerine de Bakan Yıldırım, "Bırak bunu, hayır işini vakıflar yapar." diye cevap verdi.

Öte yandan tanıtım programında Pttcell'in ilk hattı Bakan Yıldırım'a verildi. Kendi hattını telefonuna takan Yıldırım'a ilk telefon da Pttcell Müşteri Hizmetleri'nden geldi. Bir bayan, tarifeler hakkında bakanı bilgilendirdi. Bakan Yıldırım, konuşma sırasında da sık sık espri yaptı. Yıldırım, konuşmasının bir bölümünde de HGS satışlarını sordu ve KGS'de uzatma olmayacağı bilgisini verdi. Bakan Yıldırım, "1 Şubat'tan itibaren gişelerden KGS ile geçiş olmayacak." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER