ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 11:25

PTT Avrupa'da zirveyi sevdi


PTT'nin ''Türkiye'yi Ziyaret Edin'' konulu anma pulu, Avrupa Kamu Posta İşletmecileri Birliği (PostEurop) tarafından her yıl düzenlenen, ''En iyi Avrupa Pulu Yarışması''nda ikinci seçilerek, ''Gümüş Pul'' ödülü''nü kazandı.
    
Avrupa'nın temel tema olduğu Avrupa pulları, Avrupa Posta İdareleri/işletmecileri tarafından, PostEurop'un çatısı altında basılan özel pulları kapsıyor. PostEurop, her yıl en iyi Avrupa Pulu'nu seçmek için yarışma düzenliyor.
    
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, PTT, 2012'deki yarışmaya, ''Avrupa 2012 Türkiye'yi Ziyaret Edin'' konulu anma puluyla katıldı. İnternet üzerinden yapılan halk oylamasında PTT'nin anma pulu 832 oyla ikinci seçilerek, ''Gümüş Pul'' ödülünü almaya hak kazandı.
    
Yarışmada, 1.602 oy alan Macaristan'ın hazırlamış olduğu pul birinci olurken, üçüncülüğe ise 444 oy alan Hırvatistan'ın pulu elde etti. 2012'de Jüri Özel Ödülü'ne ise Rusya layık görüldü.
    
 2011'de birinci olmuştu

   
PostEurop tarafından yarışmaya her yıl katılan PTT, ''Sonbaharda Ormanı Çevrelemek'' konulu anma puluyla 2011 yılında katıldığı yarışmada da birinci olmuştu.
    
PostEurop'un Avrupa'nın en iyi anma pulunu tespit etmek için her yıl düzenlediği yarışmada, katılımcıların anma pulları, ''http://www.posteurop.org'' adresinden yayımlanıyor ve isteyenler bu siteden beğendikleri pul için oy kullanıyor. Halk oylaması sonucu en fazla oyu alan pul ''Altın Pul'' ödülünün sahibi oluyor.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER