ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 15:17

Prysmıan Group Türkiye’ye ödül

Prysmıan Group Türkiyeye ödül


Enerji ve telekomünikasyon kabloları sektöründe faaliyet gösteren Prysmian Group Türkiye, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği tarafından ödüllendirildi.

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, çevreye duyarlı üretim yapan 36 tesisi, 'Çevreci Tesis' ödülüne layık gördü. İstanbul The Four Seasons Bosphorus’ta yapılan ödül töreninde plaketi Prysmian Group Türkiye adına Fabrika Direktörü Halil Kongur, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’den aldı.

Prysmian Group Türkiye, karbon ayak izini azaltmak amacıyla enerji tüketimini kontrol altına almaya yönelik çalışmalar yürütüyor. Bursa’da ilk kurulan ve son teknolojiyle yenilenen arıtma tesislerine sahip Prysmian Group Türkiye, kablo sektöründe ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgesini alan ilk kurum olarak öne çıkıyor.

Aldığı 'Çevre Beratı', 'Çevre Teşvik Ödülleri' ve 'Ağaçlandırma Kampanyalarına Katılım' gibi ödül, plaket ve belgeler ile Prysmian Group Türkiye, insan sağlığına ve çevreye verdiği önemi belgeliyor.

Sektörün öncülerinden Prysmian Group Türkiye, Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında düzenlediği eğitim programları ve seminerlerle temiz çevre duyarlılığı oluşturmayı hedefliyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER