ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Kasım 2013 Pazar 19:11

Portakal üreticilerine seminer

Portakal üreticilerine seminer


Gıda Tarım ve Hayvancılı Bakanlığı'nın yurt genelinde hayata geçirdiği 'Tarım Okulu' projesi kapsamında çiftçilere köylerde bilgilendirme toplantıları yapılıyor.

Manavgat Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, proje kapsamında ziraat mühendisleri öncülüğünde Taşağıl beldesinde narenciye yetiştiricilerine 'bilinçli tarım uygulamaları ve narenciye hastalıkları' hakkında kahvehanede bilgilendirme yaptı. Ziraat mühendislerinin, bilgilendirme toplantısına Manavgat Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Birol Tunce, Manavgat Ziraat Odası(MZO) Başkanı Rasim Metin ve MZO Yönetim Kurulu üyesi ziraat mühendisi Ömer Şahin katıldı.

Taşağıl'da yaptıkları toplantıya 100 narenciye üreticisinin katıldığını aktaran Müdür Tuncel, "Tarım Okulu projesi kapsamında köylerimizde çiftçilerimizi bilgilendirme toplantılarımız devam ediyor. Taşağıl'da sohbet havasında geçen toplantının ana konusu narenciye hastalık ve zararlıları ile ilgili mücadele yöntemleri, entegre ve biyolojik mücadele, yapılan mücadelenin kayıt altına alınıp izlenebilirliliği konularıydı. Bunlara ek olarak çiftçilerin sorunları ve soruları dinlenerek teknik personel ziraat mühendisleri Mustafa Fırat ve Mehmet Sönmez cevaplandırdı. Bu tür toplantılarla çitçilerimizin bilinçli tarım ve narenciye yetiştiriciliği yapmasına öncü olmak." ifadesini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER