ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Şubat 2014 Pazartesi 13:47

Petrol fiyatlarında yatay bir seyir izleniyor


Petrol fiyatları yeni haftanın ilk işlem gününde yatay bir seyir izliyor.
Brent petrolün varil fiyatı, cuma günü 110,38 dolar seviyesine kadar yükselmesine karşın bu seviyelerde tutunamayarak günü 110 dolar sınırının hemen altında 109,79 dolardan tamamlamıştı. Bugün ise 110,2 - 109,8 dolar dar bandında hareket eden Brent petrolün varil fiyatı, şu dakikalarda 110 dolar sınırında tutunmaya çalışıyor. Analistler Brent petrolün varil fiyatının bugün dar aralıktaki sıkışık seyrine devam edebileceğini belirterek, 110 dolar seviyesinin altında kalınması durumunda 109,2 dolar seviyesinin destek olarak takip edileceğini kaydediyor. Brent petrolün varil fiyatında yükselişlerin devam etmesi durumunda ise analistler 111,5 doların test edilebileceğini ifade ediyor.
ABD Batı Teksas türü ham petrolün varil fiyatı ise cuma günü 102,9 dolar direncinden gelen satışlarla düşüşe geçerek günü 102,39 dolar seviyesinden tamamladı. Bugün yatay bir seyir izleyen ham petrolün varil fiyatı, şu dakikalarda 102,29 dolardan alıcı buluyor. Analistler, ham petrolün varil fiyatının gün içinde 102,9 dolar direncinin yeniden test edilebileceğini, 101,4 dolar seviyesinin ise destek olarak takip edileceğini dile getiriyor.
Analistler ayrıca G-20 toplantısında genişlemeci politikaların desteklenmesinin yarattığı pozitif havanın ardından Çin'de bankalar tarafından lokomotif sektörlere verilen kredilerin kısıtlandığına dair çıkan haberlerin yükseliş eğilimini sınırladığını vurguluyor. Venezuela'da devam eden hükümet karşıtı olaylar ve ABD'deki soğuk havaların da petrol fiyatlarında süregelen güçlü görünümü desteklediğine işaret ediliyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER