ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 22:55

"Patlama canımızı yaktı"

"Patlama canımızı yaktı"


Hür Sanayici ve İşadamları Derneği (HÜRSİAD) Başkanı İlker Hasırcı, derneklerinin üyesi olan Abdi Külte'nin fabrikasında yaşanan patlamadan ötürü büyük üzüntü yaşadıklarını ifade etti.

İlker Hasırcı, yaptığı açıklamada, "Şehitkâmil ilçesinde 4'üncü Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan üyemiz Güneydoğu Galvaniz Tesisleri'nde saat 11.00 sıralarında kazan patladı. Sayın Abdi Külte geçen dönemde derneğimizin Yönetim Kurulu'nda hizmet etmiş çok değerli, çalışkan bir arkadaşımız. Bu yaşanan hadise canımızı yaktı çok üzüldük. İlk belirlemelere göre 7 işçi yaşamını yitirdi 7 işçi de yaralandı. Yaşanan olaydan derin üzüntü duyduk. Olayda yaşamını yitiren işçilerimize Allah’tan rahmet, yaralananlara da acil şifa diliyoruz. Olayda yaşanan acı ortak acımızdır. İşçilerimizin ailelerine sabır ve baş sağlığı diliyorum. Şehrimizin ve tüm iş dünyasının başı sağ olsun.” şeklinde konuştu.

Polis ve itfaiye ekiplerinin patlamanın nedeni konusunda çalışma yaptığını belirten İlker Hasırcı, "Muhtemel buhar kazanında patlama meydana gelmiş, galvanizleri taşıyan vinçler de patlamanın etkisiyle devrilmiş. Ama kesin sonuç yapılacak çalışma ile netleşecek. Şu anda kesin bir şey söylemek için erken. Çok üzgünüz. Allah, hayatını kaybedenlerin yakınlarına sabır, yaralılarımıza acil şifalar versin." ifadelerini kullandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER