ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Mayıs 2014 Cuma 09:46

Paranız 14 gün içinde faiziyle elinizde!

Paranız 14 gün içinde faiziyle elinizde!

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın, ay sonunda yürürlüğe girmesi planlanan Yeni Tüketici Kanunu'nun da bazı değişiklikler yapması bekleniyor.


Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın planladığı yeni düzenlemeye göre satın alınan malın teslimi, hiçbir koşulda 30 günü geçemeyecek. Bu süre içinde teslimat yapılmazsa, sözleşme anında iptal edilebilecek.  

Vatandaş parasını 14 gün içinde faiziyle birlikte geri alacak. Vatandaş iade hakkını kullandıysa, elindeki ürünü 14 gün içinde teslim edecek.

Fiyatı kura bağlı olarak değişen ürünler, özel sipariş ürünler, çabuk bozulan ürünler, sağlık ve hijyen açısından iadesi uygun olmayan ürünler, bilgisayar sarf malzemeleri, konaklama, taşıma ve boş zamanların değerlendirilmesine ilişkin sözleşmelerde cayma hakkı olmayacak.

HANGİ DURUMDA SÖZLEŞME GEÇERSİZ OLUYOR

Fiyat, ek ücretler, ödeme koşulları, iade hakkı ve teslimat şartları vatandaşa iletilecek ve vatandaştan da teyit alınacak. Aksi halde sözleşme geçersiz sayılacak.

15 MİLYONLUK ALIŞVERİŞ DİKKAT ÇEKİYOR

Yılın ilk çeyreğinde internet sitelerinden veya telefonla sipariş verilen firmalardan 15 milyon 928 bin liralık alışveriş yapıldı.

(Habertürk)

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER