ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Ocak 2014 Pazartesi 13:18

Para Politikası Kurulu yarın toplanacak

Para Politikası Kurulu yarın toplanacak

TCMB Para Politikası Kurulu yakın dönem gelişmelerinin değerlendirilmesi ve fiyat istikrarı için gerekli politika tedbirlerinin alınması amacıyla yarın toplanacak.


Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu'nun (PPK) yakın dönem gelişmelerinin değerlendirilmesi ve fiyat istikrarı için gerekli politika tedbirlerinin alınması amacıyla yarın akşam toplanacağını bildirdi.

TCMB'den yapılan açıklamada, Para Politikası Kurulu'nun (PPK) yakın dönem gelişmelerinin değerlendirilmesi ve fiyat istikrarı için gerekli politika tedbirlerinin alınması amacıyla 28 Ocak 2014 Salı akşamı toplanacağı kaydedildi.

Açıklamada, kararın saat 24.00'da bir basın duyurusu ile açıklanacağı ve duyurunun Banka'nın genel ağ sitesinde yer alacağı ifade edildi.

TCMB, en son ara PPK toplantısını 4 Ağustos 2011 tarihinde gerçekleştirmiş ve toplantıda politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranı yüzde 6,25'ten yüzde 5,75'e düşürürken, TCMB borçlanma faiz oranını yüzde 1,50'den yüzde 5'e yükseltmişti.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER