ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 13:50

Palladium AVM, Antakya'da hizmete açıldı


Tahincioğlu Gayrimenkul, OTA Antakya ve Gençoğlu ortaklığında yapımı tamamlanan Palladium AVM Antakya'da açıldı.

150 milyon dolarlık yatırım değerine sahip Palladium Antakya AVM; Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş ve Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu’nun katıldığı tören ile kapılarını açtı.
Palladium’un 5. yılında, markayı Anadolu’da büyüttüklerini söyleyen Özcan Tahincioğlu; ‘’İstanbul Anadolu Yakası’nda 2008 yılında ilki açılan Palladium markasını Antakya’ya taşımanın mutluluğunu yaşıyoruz. 150 milyon dolar tutarındaki bu yatırımı Antakya’ya yapmaktan dolayı son derece mutluyuz. Palladium Alışveriş Merkezi, Antakya’da yapılan en büyük organize perakende yatırımı. Antakya’da yaşamın yeni mozaiği niteliğindeki Palladium’un; tarihi ve kültürel dokusu açısından Türkiye’nin en güzel şehirlerinden güneyin incisine kazandıracağı yerli ve yabancı markalar, sosyalleşme alanlarıyla bölgenin devam eden kalkınmasına destek olacağına inanıyoruz. Toplamda 2 bin kişinin üzerinde istihdam sağlayacak alışveriş merkezi, Antakya halkına da sevdikleri ile birlikte huzur, güven ve keyif içerisinde vakit geçirmeleri için fırsat sağlayacaktır.” dedi.

Tarihi ve kültürel dokusu ile Türkiye’nin en dikkat çeken şehirleri arasında yer alan Antakya’nın merkezinde konumlandırılan Palladium Antakya AVM, 40 bin metrekare kiralanabilir alana sahip. kentin tarihi dokusuna uygun olarak tasarlanan alışveriş merkezinde, bölgenin iklimine uygun olarak güneşten korunan avlular, Asi nehrine bakan açık hava terasları ve serbest dolaşılan ortak alanlar yer alıyor. Antakyalıların alışveriş ihtiyaçlarını karşılamanın yanında hem sosyal hem de kültürel aktivitelerin yapılacağı merkezde, kafe, restoran, sinema, çocuk oyun alanı, büyüklere yönelik bowling, bilardo, dart oynanabilecek alanlar yer alıyor. Palladium Antakya AVM, özellikle sergi ve tiyatro gösterileri gibi kültür sanat aktivitelerine yoğunlaşıp, Antakyalılara rahat ve güvenilir bir sosyalleşme alanı yaratmayı hedefliyor.

Yönetimi ve kiralaması AVM Mfi Partners tarafından yürütülen, 105 bin metrekare toplam inşaat alanına sahip AVM’de; kadın ve erkek giyimden dayanıklı tüketim mallarına, ev tekstil ürünlerinden kozmetiğe ve ev elektroniğine kadar toplam125 mağaza ve bin 100 araç kapasiteli otopark alanı yer alıyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER