ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 16:05

Palandöken'de yarıyıl tatili bereketi


Yarıyıl tatiliyle Erzurum Palandöken Dağı'ndaki otellerin doluluk oranı yüzde 100'e yaklaştı. İşletmeciler de müşterilerine yönelik fazladan eğlence programları düzenlemeye başladı.

Palandöken Dağı'ndaki oteller, sömestr tatili dolayısıyla yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. 5 yıldızlı Polat Renaissance Otel'de bütün yatakların dolu olması yüzleri güldürdü. Otel yönetimi Palandöken Kayak Merkezi'ndeki bütün otellerin dolu olmasının kendilerini mutlu ettiğini ifade etti. Polonya, Rusya, Ukrayna gibi ülkelerin yanı sıra İstanbul ve İzmir başta olmak üzere Türkiye'nin birçok şehrinden de yerli turist sömestr tatilinde Erzurum'u tercih etti.

Polat Renaissance Otel Müdürü Emin Berk, turist sayısının önceki yıllara göre fazla olması ve son günlerde kar yağışının olmasının neşesi içerisinde olduklarını kaydettti. Yüzde 100 doluluk oranına kavuşmaları nedeniyle müşterilerine yönelik gece meşaleli kayak gösterisi ile çeşitli animasyon programları hazırladıklarına işaret eden Berk, "Güzel ve bereketli bir sezon geçiriyoruz. Sömestr tarili bereketli geldi. Biz dahil Palandöken'deki bütün otellerde yüzde 100 doluluk oranına kavuştuk. Yerli ve yabancı misafirlerimizi memnun etmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Gerçi kar geç yağdı, sezonu geç açtık, ama şu anda yaşanan doluluk oranı çok hoş." diye konuştu. Berk, kültürel etkinlikler kapsamında Türk geceleri yaptıklarını sözlerine ekledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER