ÖNE ÇIKANLAR :
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Şubat 2014 Cuma 16:19

Orta Doğu’nun en değerli markası Emirates oldu


Dubai merkezli Emirates havayolunun yaklaşık 5,5 milyar dolarlık marka değeriyle Orta Doğu ülkelerindeki en değerli marka olduğu bildirildi.

The Brand Finance Küresel 500 adlı rapora göre, Emirates ayrıca üçüncü defa art arda tüm dünyadaki en değerli havayolu markası seçildi.

Toplam 500 firmanın yer aldığı listede Emirates havayolu 234. sıraya yerleşti ve dördüncü defa Orta Doğu’nun en değerli markası oldu. Havayolunun marka değeri geçen yıla kıyasla yüzde 34 arttı ve 5,48 milyar dolara ulaştı.

Rakiplerine kıyasla Emirates’in uzun mesafede daha fazla yolcu taşıdığı ve endüstri standardı haline geldiği ifade edildi. Birleşik Arap Emirlikleri’nin ticari başkentinden 141 destinasyona uçan Emirates’in filosunda 212 uçak bulunuyor. 48 binin üzerinde çalışanı olan Emirates ayrıca dünyanın en geniş Airbus 380 filosuna da sahip.

Listeye göre tüm dünyada en değerli ilk üç marka Apple, Samsung ve Google oldu. Firmanın her yıl yayınladığı listede şirketlerin imajının dolar olarak değerini, müşterilerin markaya olan duygusal bağlantısını, finansal performansını, ekonomik büyüme hızını, gelir beklentilerini ve sürdürülebilirliğini göz önünde bulundurduğu kaydedildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER