ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 18 Aralık 2013 Çarşamba 15:25

OMV'den Samsun'a Anadolu Öğretmen Lisesi


OMV tarafından Samsun'un Kozluk beldesinde inşa edilecek Kozluk OMV Anadolu Öğretmen Lisesinin temel atma töreni Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın katılımı ile gerçekleştirildi.
Temel atma törenine Bakan Kılıç ile Vali Hüseyin Aksoy ile OMV Petrol Ofisi A.Ş. ve OMV Gaz ve Enerji Holding A.Ş. İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Gülsüm Azeri katıldı.
Azeri, törende yaptığı konuşmada, Kozluk OMV Anadolu Öğretmen Lisesinde 480 öğrenci kapasiteli 16 sınıf, 360 öğrenci kapasiteli bir yatakhane, kapalı spor salonu ve lojman birimlerinin yer alacağını belirtti.
OMV'nin şimdiye kadar Samsun bölgesinde, başta eğitim ve gençliğe yönelik projeler olmak üzere birçok farklı sosyal sorumluluk projesi gerçekleştirdiğini vurgulayan Azeri, bunların en önemlisinin Kozluk OMV Anadolu Öğretmen Lisesi olduğunu dile getirdi.
"Bu lise hem Samsun'a, hem bölgeye, hem de ülkemize kazandırılmış çok önemli bir değer" diyen Azeri, sözlerine şöyle devam etti:
"Türkiye OMV için önemli. Ülkenin elektrik ihtiyacının yüzde 3'ünü karşılayacak Samsun'da faaliyete başlayan Doğalgaz Kombine Çevrim Santrali yatırımı bunun en somut göstergesi. OMV olarak, aydınlık Türkiye'nin öğretmenlerinin yetişeceği okulun temelini atarak, gençlerin ülkeye faydalı bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunmaktan büyük onur ve mutluluk duyuyoruz."
OMV Samsun Elektrik ve Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Korkut Öztürkmen ise törende yaptığı konuşmada, "OMV olarak, ülkenin ekonomik alandaki gelişmesine katkıda bulunurken, sosyal ve kültürel alanlarda da ülke geleceğine yatırım yapmak gerektiğinin bilincindeyiz. Bu kapsamda yapacağımız yatırımlar, birlikte şekillendireceğimiz geleceğimize çok daha umutlu ve çok daha güvenli bakmamızı sağlıyor" dedi.
Konuşmaların ardından okulun temeli atıldı. Kozluk OMV Anadolu Öğretmen Lisesinin Terme'nin ilk yatılı öğretmen lisesi olacağı bildirildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER