ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Çok Bulutlu
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2013 Pazartesi 11:09

Odalardan, 2 bin 288 kişiye hijyen eğitimi


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)’ne bağlı odalar, ekmek üretim ve satışı konusunda hijyenin sağlanması için personeline eğitim hizmeti sağladı. Yetkilendirilen odalardan 39’u eğitimlerini tamamlarken, bugüne kadar 2 bin 288 kişi ekmek konusunda hijyen eğitimi aldı. 51 odanın da eğitimlerini ilerleyen günlerde tamamlaması hedefleniyor.

Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Tebliği kapsamında TOBB ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arasında imzalanan protokol çerçevesinde, TOBB’a bağlı yetkilendirilen odaların eğitim çalışmaları sürüyor. Odaların üyesi fırınlarda ekmek üretim, dağıtım, satışında çalışan ve fırınların uzantısı olmayan ekmek satış yerlerinde ekmek satışı yapan personele genel hijyen eğitimi verilmesi hususunda yetkilendirme talep eden odalar bakanlığa bildirildi. TOBB’tan yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Kurumların faaliyetleri içerisinde insan sağlığı, bütün konuların üzerinde, hassasiyet gösterilmesi gereken bir konu. Bu kapsamda Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile yaptığımız protokol çerçevesinde odalarımız ekmekle ilgili hijyen konusunda işin içindeki personele gereken eğitimin verilmesi için takdir edilir bir duyarlılık içerisindedir. İnsan sağlığını bu kadar yakından ilgilendiren bir konuda kamu kurum ve kuruluşlarımızın gösterdiği ilgi gibi, bütün vatandaşlarımızın da meseleye özen ve önemle yaklaşması kaçınılmazdır. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği üye oda ve borsalarıyla her zaman, toplumsal duyarlılık gerektiren konularda üzerine düşen görevi layıkıyla yapabilmenin gayreti içerisinde olmuştur ve olacaktır." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER