ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
EKONOMİTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2013 Cuma 17:01

Nevşehir-Antalya seferleri nisan ayında başlayacak


AK Parti Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Türkiye'nin iki önemli turizm merkezi olan Nevşehir ve Antalya arasında Türk Hava Yolları (THY) tarafından gelecek yıl nisan ayında tarifeli uçak seferleri başlatılacağını bildirdi.

Gizligider, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'ye gelen turistlerin en çok ziyaret ettikleri iller arasında yer alan Antalya ve Nevşehir arasında tarifeli uçak seferlerinin başlatılması için uzun süredir yoğun çaba gösterdiklerini belirtti.

Yapılan girişimler neticesinde, Nevşehir-Antalya arasında THY tarafından gelecek yıl nisan ayından itibaren tarifeli uçak seferleri başlatılacağını ifade eden Gizligider, şunları kaydetti:

"İlimizdeki Kapadokya Tuzköy Havalimanının kullanılabilirliğini artırmak ve bölge turizminin canlanması, ulaşımın daha kolay yapılabilmesi için mart- ekim arasında İstanbul-Nevşehir uçak seferlerinin günde 3 kez olacağını açıklamak istiyorum. Asıl müjdemiz ise Antalya-Nevşehir arasında uçak seferlerinin başlayacak olmasıdır. Türk Hava Yolları, 2014 yılı nisan ayından itibaren salı ve cuma günleri hariç haftada 5 gün boyunca karşılıklı seferlere başlayacaktır. Uzun zamandır süren çalışmalarımız meyvelerini verdi. Antalya-Nevşehir uçak seferlerinin başlamasıyla Kapadokya bölgesinde turizm daha da canlanacak."

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER